• Od 24 do 26 lutego w Warszawie trwał I Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym, który był pierwszą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach startowało 218 zawodnikówz 55 klubów – w tym dziesięciu kadetów z PTC, którzy zajęli XI miejsce w klasyfikacji klubowej.

W kategorii 92 kg startowało dwóch zawodników. Marcel Chrzęst w walce półfinałowej wygrał z Piotrem Grelą (Łódzka Akademia Zapasów). W finale, niestety, przegrał ze Stanisławem Tretterem (UKS Piaseczno), zajmując ostatecznie II miejsce. Franciszek Tokarczyk w tej kategorii zajął VII miejsce.

W kategorii 71 kg walczyło trzech pabianiczan. W walce o brązowy medal Borys Miszczak przegrał z Antonim Tretterem (UKS Piaseczno) i zajął V miejsce. Franciszek Gross i Jakub Beda uplasowali się poza pierwszą dziesiątką.

W kategorii 65 kg Kamil Buldecki był dziesiąty, a Mateusz Godlewski znalazł się poza pierwszą dziesiątką. Był to jego pierwszy start w kadetach.

W kategorii 60 kg Julek Jagusiak był poza dziesiątką. Podobnie zaprezentowało się dwóch zawodników w kategorii 80 kg – Igor Czyżewski i Kacper Szczepański.

– Przed nami następna eliminacja  24 marca w Kostrzynie, a główny start w kwietniu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszalinie – mówi trener Grzegorz Szyszka.