• News will be here
 • “Żeby otrzymywać środki rządowe trzeba być posłusznym i siedzieć cicho” – tak twierdzą członkowie Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice. Dzisiaj, 16 marca, przed halą sportową przy ul. Grabowej 41 zorganizowali konferencję prasową w odpowiedzi na poniedziałkowy briefing PiS.

  W czwartkowe popołudnie przed halą przy Szkole Podstawowej nr 13 zgromadzili się członkowie Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice. Konferencja prasowa była odpowiedzią na poniedziałkowy (13 marca) briefing Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego politycy mówili o finansowym wsparciu ze strony rządu.

  Hipokryzja plus – chyba tak można nazwać konferencję lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się tu, nieopodal, kilka dni temu. Wziął w niej udział m.in. pan poseł Marek Matuszewski, ostatnio bardzo aktywny w naszym mieście. Widać zbliżającą się kampanię wyborczą. Pan poseł, który jeszcze niedawno głosował w parlamencie przeciwko wnioskowi opozycji o tunel na ulicy Lutomierskiej, teraz wraz z lokalnymi działaczami pojawił się w Pabianicach chwaląc się, że inwestycje w mieście dzieją się dzięki rządowi PiS-u – powiedział radny Gabriel Grzejszczak.

  Przedstawiciele Koalicyjnego Klubu Radnych przed halą pojawili się z plakatami, na których wymienione zostały niezrealizowane przez brak pieniędzy inwestycje.

  Szanowni państwo z PiS-u, to nie nas krzywdzicie. To nie nam, swoim konkurentom, sprawiacie przykrość odbierając Pabianicom środki finansowe. Krzywdzicie tysiące mieszkańców naszego miasta, którzy nie będą mogli skorzystać z nowego basenu na PTC, przejechać bez korków tunelem na Lutomierskiej czy korzystać z różnych dróg – dodał radny Grzejszczak. – Panowie z PiS-u szczycą się środkami rządowymi, ale zapominają o środkach, które tak naprawdę zmieniają naszą rzeczywistość, czyli tych z Unii Europejskiej. Pabianice pozyskały ponad 270 mln złotych.

  Radna Bożenna Kozłowska stwierdziła: – Jako radni zdecydowaliśmy w poprzedniej kadencji o spłacie zadłużenia 1,5 roku wcześniej. Dzięki temu zaczęto realizować inwestycje, które pozwoliły na przyznanie z klucza w 2020 roku dodatkowych 18 mln dla naszego miasta. O przyznaniu tych pieniędzy zdecydowały dwa sztandarowe projekty realizowane przez pana prezydenta. Był to zakup nowych autobusów oraz projekt tramwajowy, który mógł zostać rozpoczęty dzięki wsparciu województwa, ówczesnego pana marszałka Stępnia. W tamtym okresie władza centralna nie wspierała tych działań, jak również radni PiS. “Realizacja łódzkiego tramwaju metropolitalnego i zakup 18 autobusów nie są uzasadnione ekonomicznie” – to cytat z uzasadnienia klubu radnych PiS w spawie nieudzielenia absolutorium prezydentowi za rok 2015. Brak powyższych inwestycji spowodowałby brak tych 18 mln zł, czyli nie powstałaby nowa hala, nowa bieżnia, nowy amfiteatr czy szkutnia. Proszę państwa, odpowiedzcie sobie sami: czy w tej sytuacji wypada podszywać się pod cudzą pracę?

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Jak to w starym przysłowiu „Uderz w stół, a nożyce się odezwą”. Radni PIS swoją konferencją uświadomili Państwu bezradnym z KKR, że dzięki środkom rządowym cokolwiek w tym mieście jeszcze się buduje i remontuje. Bo gdyby liczyć tylko na środki miejskie to nic by nie powstało. KKR zamiast przyjąć rzeczywistość to ją zaklina i stąd słychać wycie 🙂 Zrozumcie, że nawet jak Rąsia Mondeo sprzeda to i tak miejskiej kasy na nic nie wystarccy przy takim zarządzaniu miasta jakie uprawiacie 🙂

  Możliwość komentowania została wyłączona.