• Pabianiccy kryminalni zatrzymali 47-letniego mieszkańca Ksawerowa, który ukradł meble ogrodowe. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

  We wtorek, 21 marca, nasi kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież mebli ogrodowych i zniszczenie fragmentu ogrodzenia. Do zdarzenia doszło 17 marca na terenie ogródka restauracyjnego w Pabianicach.

  47-latek, idąc ulicą Kilińskiego, zauważył na terenie posesji dwa wiszące fotele. Postanowił je zabrać, mimo że nie były jego własnością.

  Najpierw zrobił dziurę w lamelowanym płocie, dzięki czemu dostał się do ogródka. Następnie obie huśtawki przerzucił przez ogrodzenie. Mężczyzna chciał je zanieść do swojego domu, jednak w drodze do Ksawerowa jedną porzucił pod drzewem. Drugi wiszący fotel wraz ze stelażem zaniósł na swoją posesję, by ostatecznie umeblować nim pokój. Długo jednak nie nacieszył się łupem, gdyż policjanci szybko go namierzyli. Mundurowi zatrzymali amatora cudzej własności, a także odzyskali skradzione przedmioty. 47-letni ksawerowianin tłumaczył policjantom, że zrobił to z głupoty i przez nadmiar spożytego wcześniej alkoholu – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawiania wolności. Ponieważ działał w warunkach recydywy, sąd może podwyższyć mu wymiar kary o 2,5 roku.

  foto: policja

  Udostępnij