• News will be here
 • Policjanci oraz specjaliści z zespołu kadr i szkolenia pabianickiej komendy zachęcali młodzież do wstąpienia w ich szeregi.

  W marcu funkcjonariusze oraz specjaliści z zespołu kadr i szkolenia z powiatowej komendy policji przeprowadzili akcję doborową wśród uczniów szkół średnich. Podczas spotkań, które odbyły się w Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie oraz w I Liceum Ogólnokształcącym, rozmawiano o perspektywach, jakie daje służba w policji.

  Obecni na miejscu policjanci opowiadali, jak wygląda na co dzień ich praca. Podkreślali także, że decydując się na służbę ważna jest chęć niesienia pomocy innym oraz empatia. Przedstawiciele pabianickiej komendy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, które w dużej mierze dotyczyły zadań, jakie stawiane są przed policjantami pracującymi w różnych komórkach. Natomiast specjalistki z Zespołu Kadr i Szkolenia szczegółowo przedstawiły procedurę kwalifikacyjną oraz jej poszczególne etapy. Każdy mógł dowiedzieć się jakie dokumenty musi złożyć kandydat na przyszłego policjanta oraz gdzie szukać informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  Spotkania kończących szkołę uczniów z mundurowymi miały przybliżyć temat służby w policji i zachęcić do wstąpienia w jej szeregi. Były także doskonałą okazją do omówienia zagadnienia handlu ludźmi i pracy niewolniczej. 

  W każdy czwartek miesiąca pabianicka komenda prowadzi akcję „Doborowy czwartek”. Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do policji mundurowi zapraszają do swojej siedziby już 6 kwietnia, w godz. 8.00-16.00 (ul. Żeromskiego 18, tel. 47 84 24 365). 

  foto: policja

  Udostępnij