• News will be here
 • Nasze pabianickie kino TOMI z radością przyłączyło się do projektu „Stowarzyszenie Kin Studyjnych świętuje 100 lat Warner Bros.” Od kwietnia do listopada w naszym repertuarze przygotujemy specjalnie dla naszych widzów kultowe tytuły, które po wielu latach powrócą na kinowe ekrany.

  Legendarne filmy rozpoczniemy od oscarowego romansu wszech czasów „Przeminęło z wiatrem”. Jeden z najczęściej nagradzanych filmów w historii kina. Arcydzieło od ponad 80 lat nie ma sobie równych, wciąż wspaniałe, magiczne, chwytające serca widzów. Film opowiada o losach pięknej, a przy okazji wiodącej bogate życie kobiecie Scarlett O’Hara (w oscarową pierwszoplanową rolę wcieliła się cudowna Vivien Leight). Przyjemne życie Scarlett zostaje zakłócone przez wojnę. W między czasie Scarlett wchodzi w związek z zadziornym mężczyzną Rhettem Bulterem (Clark Gable). Ich losy bywają zaskakujące, a sceny duetu zostały zapamiętane po dziś dzień.

  Sokół maltański” to drugi tytuł, który koniecznie musimy wspólnie obejrzeć. Sam Spade (Humphrey Bogart) to prywatny detektyw, przyjmujący zlecenie odnalezienia posągu. „Sokół maltański” był pierwszym filmem noir (czarny film lub czarne kino) i należy do klasyki tego gatunku.

  W kolejnej odsłonie kinowego święta poznamy dzieło uznawanego za najwybitniejszego twórcę włoskiego kina Michelangelo Antonioni „Powiększenie”. Dramat ukazuje postać fotografa od pokazów mody Thomasa (David Hemmings), który pewnego dnia sfotografował parę kochanków w parku, a po wywołaniu zdjęć okazało się, że na zdjęciu widoczne są zwłoki. Po pewnym czasie zdjęcia giną. Film zwyciężył na festiwalu w Cannes zdobywając Złotą Palmę za najlepszy film.

  Czwartym filmem, który pokażemy specjalnie dla Państwa będzie zdobywca dwóch Oscarów, dramat gangsterski „Bonnie i Clyde”. Duet kochanków i zarazem gangsterów w dobie wielkiego amerykańskiego kryzysu to dawka niesamowitych emocji. Bonnie Parker i Clyde Barrow szybko stają się sławni. A końcowa scena filmu obrosła w legendy. Miłość, namiętność, pieniądze, ucieczki przed stróżami prawa to wszystko na ekranie naszego kina.

  Detektyw Frank Bullitt (w rolę głównego aktora wcielił się Steve McQueen) odpowiedzialny za ochronę cennego świadka, który miał złożyć zeznania przeciwko mafii zostaje wplątany w wiele intrygujących historii. Świadek zostaje zabity, a detektyw postanawia odnaleźć zabójcę. Jak się powyższa historia zakończy zobaczymy w filmie „Bullitt”.

  Szósta, jakże ważna opowieść filmowa. Na prywatnej wyspie co kilka lat, odbywają się tajne turnieje zawodników walk wschodnich. Agencja ds. zwalczania przestępczości nakłania mistrza kung-fu Bruce’a Lee, aby wziął udział w turnieju, jednocześnie odszukał zaginioną agentkę. Okazuje się, że jeden z uczestników jest odpowiedzialny za śmierć jego siostry. Niesamowita dawka dobrego kina w filmie „Wejście smoka”.

  Robert Redford jako Bob Woodward oraz Dustin Hoffman w roli Carla Bernsteina w niezapomnianym filmie „Wszyscy ludzie prezydenta” w reżyserii Alana J. Pakuly. W opowieści zdobywcy 4 statuetek Oscara prześledzimy losy dwójki dziennikarzy Washington Post, którzy trafiają na ważne informacje doprowadzające do rezygnacji z urzędu prezydenta Nixona.

  Legendarny twórca Martin Scorsese przyczynił się do stworzenia filmu „Chłopcy z ferajny”. Plejada gwiazd na ekranie kinowym w kinie TOMI m.in. Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Samuel L. Jackson, Paul Sorvino, Lorraine Bracco. Film brutalnie ukazuje wejście młodych chłopców do mafijnego świata pełnego okrucieństwa, przemocy i olbrzymich pieniędzy, które są zdobywane na drodze przestępstw.

  Film „Bez przebaczenia” w reżyserii Clinta Eastwooda, opowiada losy emerytowanego rewolwerowca, który podejmuje się schwytania człowieka odpowiedzialnego za okaleczenie prostytutki. Film zdobył 4 Oscary, a wśród aktorów zobaczymy m.in. Clinta Eastwooda, Gene Hackmana, Morgana Freemana.

  Reżyser i scenarzysta filmu „Urodzeni mordercy” Olivier Stone, pokazał nam obraz dwójki kochanków, szalenie zakochanych w sobie, którzy podróżując drogą 66 dopuszczają się okrutnych zbrodni. Wspaniała obsada filmu m.in. Woody Harrelson, Juliette Lewis, Robert Downey Jr., Tommy Lee Jones .

  Przed nami Najlepszy film w kategorii Świat na portalu Filmweb „Skazani na Shawshank” w reżyserii Franka Darabonta w adaptacji opowiadania mistrza horroru Stephena Kinga. Ukazujący więzienne życie niesłusznie skazanego na dożywocie bankiera. Jedna z najlepszych ról Morgana Freemana oraz Tima Robbinsona.

  Niezapomniana rola Michaela Keaton’a w roli Beetlejuice w filmie „Sok z żuka” w reżyserii Tima Burton’a. Film zdobył Oscara za Najlepszą charakteryzację. W domu zamieszkanych przez parę miłych duchów wprowadzają się młodzi właściciele. Duchy chcąc pozbyć się lokatorów wzywają postać Beetlejuice’a, który ma im pomóc w wyrzuceniu przyjezdnych. Na ekranie oprócz wspomnianego Michaela Keatona zagra m.in. Winona Ryder, Greena Davis, Alec Baldwin, Catherine O’Hara.

  Nie zapomnimy o dawce mrocznych emocji, które dostarczy nam horror „Duch” w reżyserii Tobe’a Hoopera. Szczęśliwa pięcioosobowa rodzina wprowadza się do nowego domu w którym z czasem zaczynają się dziać upiorne rzeczy.

  Tom Cruise, Nicole Kidman, Sydney Pollack w hicie „Oczy szeroko zamknięte”. Bohaterowie filmu wiodą spokojne, bogate małżeńskie życie. Podczas jednej z imprez żona Alice oznajmia mężowi Williamowi, że nie zawsze była mu wierna… William wychodzi z domu, a poza nim rozpoczyna podróż pełną okazji do zdrady.

  Wielki Gatsby” to pozycja obowiązkowa. Charyzmatyczny, wpływowy, milioner Jay Gatsby po wielu latach spotyka swoją dawną miłość. Czy uda im się stworzyć wspólny związek? Ikoniczna rola w jaką wcielił się Leonard DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan zostanie zapamiętana na długie lata.

  Śledźcie nas!

  O terminach poszczególnych tytułów, będziemy Was informować na bieżąco.

  Udostępnij