• Na wczorajszej konferencji prasowej w parku Wolności podano termin uroczystego otwarcia nowego amfiteatru.

  18 kwietnia w konferencji uczestniczyli: prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek oraz dyrektor Centrum Seniora Marek Smuga.

  Znajdujemy się w przepięknym miejscu. Park Wolności od kilku lat zawładnięty jest przede wszystkim przez sportowców. Wszyscy tutaj biegają, jeżdżą na rolkach, rowerach – rozpoczął prezydent miasta. – W pierwszy majowy weekend, 6-7 maja, ten teren należeć będzie do biegaczy. Odbędzie się 24-godzinny bieg w ramach wydarzenia UltraPark. Serdecznie na nie zapraszamy. Tydzień później, 13 maja, nastąpi oficjalne otwarcie amfiteatru. Niektóre miejsca w Pabianicach rewitalizujemy dość szybko, część z nich etapami.

  W parku Wolności wcześniej, m.in. w ramach budżetu obywatelskiego, wybudowano oświetlenie wzdłuż głównej alejki, sprawnościowy plac zabaw dla starszych dzieci, górkę aktywności „Wieloryb”, trampoliny i siłownię plenerową.

  W ciągu ostatnich dwóch lat rewitalizowany był amfiteatr. Remont objął m.in. budowę widowni oraz przebudowę sceny, utwardzenie kostką placu przed sceną i korony widowni, wykonanie trawników, poszerzenie drogi dojazdowej do sceny, przebudowę instalacji energetycznej ze zmianą lokalizacji lamp oświetleniowych, zakup i montaż plastikowych siedzisk na widowni, montaż elementów małej architektury. Na trybunach jest 826 stałych siedzisk z możliwością dostawienia tymczasowych między sceną a trybunami. Zagospodarowano teren o powierzchni 1903 m kw. Przy amfiteatrze zrobiono dodatkowe nowe nasadzenia drzew i krzewów.

  Rewitalizacja parku trwa. Wyremontowana zostanie droga dojazdowa od strony ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków”. W parku zamontowany zostanie zdrój z wodą pitną – na prośbę biegaczy i spacerowiczów. Aktualnie w ramach wiosennych porządków usuwane są połamane drzewa, które tarasowały alejki lub zagrażały bezpieczeństwu użytkowników parku. Porządkowana jest zieleń.

  Wydarzenia towarzyszące

  13 maja odbędzie się oficjalne otwarcie amfiteatru połączone z festynem, zajęciami sportowymi, międzypokoleniową potańcówką i koncertem tegorocznego zwycięzcy „The Voice Senior”. Dopełnieniem imprezy w plenerze będą trwające od 11 do 13 maja Dni Aktywnych Seniorów.

  Mówił o tym Marek Smuga, dyrektor Centrum Seniora.

  Mam niezmiernie wielki zaszczyt przedstawić program naszego wkładu w uroczyste otwarcie amfiteatru w parku Wolności. Zorganizowaliśmy wydarzenie, które nazwaliśmy „Dniami aktywnych seniorów”. W piątek w Centrum Seniora przewidziane są różne formy aktywności, warsztatów. Rozpoczniemy zajęciami kaligraficznymi, następnie odbędą się otwarte zajęcia dla miłośników gimnastyki, około godziny 11.00 rozpoczniemy warsztaty florystyczne. Na 17.00 przewidziany jest mały piknik na terenie Centrum Seniora. Finał Dni aktywnych seniorów, właśnie w ramach otwarcia amfiteatru, w sobotę rozpoczniemy piknikiem o godzinie 14.30. Planujemy zorganizować różne formy aktywności: sportową – przewidywane są zajęcia z jogi dla zdrowego kręgosłupa, będzie możliwość skorzystania z zajęć z instruktorką nordic walking, a także z zajęć „slow jogging”. Odbędą się także animacje dla dzieci. Na scenie pojawią się zespoły działające na co dzień w Centrum Seniora. Postawimy przede wszystkim na naszych rodzimych artystów, dlatego nie zabraknie kapeli „Dobrzanie”. W naszym mieście są również osoby, które uczestniczyły w „The Voice of Senior”. Będą to Bogusława Banaszewska oraz Lucyna Cieślik. Odbędzie się również pokaz musicalu przygotowanego przez Miejski Ośrodek Kultury „Dance with Love”. Gwiazdą wieczoru będzie finalista The Voice Senior – Zbigniew Zaranek z zespołem The Last Train. Ostatni z tych koncertów odbędzie się o 18.30. Od 20.00 bawić się będziemy w ramach „Dyskoteki pod gwiazdami”.

  Otwieramy amfiteatr wraz z seniorami, ale…

  Zapraszamy wszystkich – dodała wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek. Przewidujemy masę atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Oprócz koncertów będą przygotowane dmuchane zamki, a także stoiska. Po głównym koncercie odbędzie się także potańcówka, na którą będzie mógł przyjść każdy. Jeżeli chodzi o seniorów, skupiamy się na nich, ponieważ chcemy, aby aktywnie funkcjonowali, by korzystali z parku. Myślimy również, że otwarcie amfiteatru będzie świetnym momentem do przedstawienia nowej Rady Seniorów. Zgłaszać się można do 24 kwietnia. Wybory odbędą się 11 maja. Aby się zgłosić, wystarczy mieć skończone 60 lat lub działać w stowarzyszeniach senioralnych – zachęcała wiceprezydent.

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA