• Pabianickie Centrum Medyczne ponawia próbę sprzedaży nieruchomości przy ul. Wileńskiej 61. Dawna przychodnia wraz z otaczającym ją terenem po raz drugi została wystawiona na przetarg.

  Cena wywoławcza nie uległa zmianie – wynosi 2 mln zł.

  – Do pierwszego postępowania zgłosiła się jedna osoba. Ostatecznie nie przyniosło ono rozstrzygnięcia, bo potencjalny zainteresowany nie przystąpił do licytacji. Mamy nadzieję, że tym razem finał będzie inny – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych.

  Nieruchomość ma ponad 3500 metrów kwadratowych, a stojący na niej budynek – ponad 1360 metrów. Są w nim wszystkie przyłącza, m. in. elektryczne, kanalizacyjne, telefoniczne i ciepłownicze.

  Do późnej jesieni 2018 roku przy ul. Wileńskiej 61 działała przychodnia rejonowa, którą na początku grudnia przeniesiono do szpitala. Spółka próbowała wynająć opuszczone pomieszczenia, a także je wyremontować (z przeznaczeniem na działalność medyczną), ale nie powiódł się żaden z tych planów.

  Czy na dawną przychodnię znajdzie się nabywca? To okaże się 19 maja, bo właśnie wtedy odbędzie się przetarg (o godz. 12.00 w małej sali konferencyjnej szpitala).

  – Zależy nam na sprzedaży nieruchomości, bo uzyskane w ten sposób pieniądze moglibyśmy zainwestować w szpital, między innymi w remont piątego piętra – dodaje Adam Marczak.

  Udostępnij