• Krwiodawcą kwietnia został MARCIN KAMIŃSKI, wykładowca w Centrum Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu.

  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia na krew, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach oraz punktem pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Pabianicach promuje honorowe oddawanie krwi pn. KRWIODAWCA MIESIĄCA.

  W kwietniu został nim Marcin Kamiński. Zdradził nam, że powodem pierwszego oddania krwi było przekonanie, że w momencie zostania funkcjonariuszem policji, czyli osobą, która z racji wykonywania zawodu ma pomagać ludziom, może to robić, oddając krew. Do chwili obecnej oddał honorowo ponad 25 litrów krwi.

  Dopókizdrowiemipozwoli, będę oddawał krewosobomjejpotrzebującym– obiecał krwiodawca kwietnia.

  Marcin Kamiński otrzymał, podobnie jak poprzedni krwiodawcy miesiąca, upominki ufundowane przez AFLOFARM Farmacja Polska sp. z o.o. oraz przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Akcja trwa nadal. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już są krwiodawcami, oraz tych, którzy chcą nimi zostać, do wzięcia udziału. Każdy może zostać „krwiodawcą miesiąca”. Wystarczy wypełnić specjalne zgłoszenie, że chce się po zakończeniu miesiąca brać udział w losowaniu tego tytułu. Krwiodawca/krwiodawczyni, którego nazwisko zostanie komisyjnie wylosowane, otrzyma upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Jego nazwisko oraz zdjęcie zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach tygodnika „Nowe Życie Pabianic”.

  Karty zgłoszeniowe są do pobrania w punkcie pobrań krwi w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 5).

  Udostępnij