• Serdeczne podziękowania dla druhny i druhów z OSP Pawlikowice za sprawną akcję uwolnienia młodej sarny, która wpadła w ogrodzenie – napisała do redakcji Nowego Życia Pabianic nasza czytelniczka. Dzisiejsza sytuacja pokazała, że na strażaków zawsze można liczyć!

    Młoda sarna zaklinowała się dzisiaj (piątek) w ogrodzeniu leśnej działki naprzeciwko cmentarza wojennego w Pawlikowicach. Na dramat zwierzęcia zareagowała nasza czytelniczka, pani Bożena.

    Służby ratunkowe przyjęły moje zgłoszenie i przekazały druhom OSP w Pawlikowicach. Na miejscu pojawił się także leśniczy. Sarna była zmęczona próbami wyswobodzenia się spomiędzy elementów ogrodzenia. Przy okazji lekko się poraniła. Po sprawnym uwolnieniu okazało się, że jej stan nie jest zagrażający życiu, co nam udowodniła, szybko i zwinnie uciekając do lasu. Ta akcja ludzi, którzy ochotniczo niosą pomoc innym, jest dowodem na to, że, na szczęście, istnieje w nas empatia. Niestety, także na to, że bezmyślne stawianie tego typu ogrodzeń przy działkach leśnych powoduje zagrożenie dla dzikich zwierząt – mówi Bożena Klekowska.

    foto: czytelniczka

    Udostępnij