• News will be here
 • Na konferencji sprawozdawczo-wyborczej Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pabianicach 6 maja wybrano nowe władze.

  Prawie 50 delegatów w sali przy Kilińskiego 8 podsumowało 5-letnią kadencję oraz wybrało nowe władze Oddziału. A przyglądali się temu goście: wiceprezydent miasta Aleksandra Jarmakowska- Jasiczek, Marek Ćwiek, prezes Okręgu Łódzkiego ZNP, Stanisław Składowski, przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej.

  Gości i delegatów przywitała Wacława Czyżewska, prezes Oddziału ZNP, która podsumowała poprzednią kadencję: – Pomimo że kadencja była trudna: strajk, Covid, nauczanie zdalne, napływ młodzieży z Ukrainy, złe reformy MEN-u, cieszy mnie napływ nowych członków do ZNP. To młodzi i ambitni ludzie.

  Po uzyskaniu absolutorium wybrano nowe władze oddziału. Prezesem ponownie została Wacława Czyżewska.

  Gratulacje złożyła jej wiceprezydent Pabianic: – Chciałam podziękować za dobrą współpracę w poprzedniej kadencji. Były to trudne, ale owocne rozmowy. Liczę na kontynuację.

  Na zakończenie konferencji o planach i zamierzeniach w nowej kadencji poinformowała pani prezes: – Będziemy walczyć  o godność zawodu nauczyciela oraz o dobrą jakość kształcenia w państwowych placówkach edukacyjnych.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz