• Na placu Narutowicza w Bełchatowie odbyły się Ponadpowiatowe Obchody Święta Policji. Wspólnie świętowali funkcjonariusze z pięciu powiatów garnizonu łódzkiego: bełchatowskiego, pabianickiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i wieluńskiego.

    Obchodzone corocznie święto policji nawiązuje do Ustawy o Policji Państwowej uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 24 lipca 1919 roku. W tym roku ceremonia Ponadowiatowych Obchodów Święta Policji odbyła się w piątek, 28 lipca. Uroczysty apel poprzedziła zaplanowana na 25 lipca msza święta w Kościele Dziekańskim p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie, którą w intencji policjantów, pracowników policji i ich rodzin odprawił ksiądz Janusz Moskała.

    W piątek bezpośrednio przed uroczystym apelem komendanci bełchatowskiej policji złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą pomordowanych na wschodzie w 1940 roku funkcjonariuszy policji państwowej.

    28 lipca przed godziną 11.00 na placu Narutowicza zgrupowali się wyróżnieni i awansowani policjanci, kompania honorowa z pocztem flagowym i sztandarowym, poczty sztandarowe komend powiatowych współorganizatorów uroczystości oraz Zakładowa Orkiestra Górnicza Kopalni Bełchatów. Uroczysty apel zgromadził kadrę kierowniczą, funkcjonariuszy i pracowników policji z pięciu komend powiatowych: z Bełchatowa, Pabianic, Pajęczna, Radomska i Wielunia. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin.

    Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 3 policjantów służących w pabianickiej jednostce policji zostało wyróżnionych brązową odznaką Zasłużony Policjant. Rozkazami Komendanta Głównego Policji w korpusie oficerów starszych awanse otrzymało 2 policjantów. Rozkazami Komendanta Wojewódzkiego Policji w korpusie oficerów młodszych na wyższe stopnie służbowe awansowano 1funkcjonariusza. W korpusie aspirantów awanse otrzymało 22 policjantów. Rozkazami Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach w korpusie podoficerów awansowanych zostało 20 funkcjonariuszy oraz w korpusie szeregowych wyższe stopnie służbowe otrzymało 22 policjantów.

    Udostępnij