• W weekend 29-30 lipca odbył się na Lewitynie turniej piłki siatkowej. Partnerem był Urząd Marszałkowski w Łodzi z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem na czele oraz senator Maciej Łuczak.

  Był to pierwszy plażowy turniej organizowany przez PTC i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rozegrany został systemem „brazylijskim”, którego charakterystyczną cechą jest możliwość dalszego uczestnictwa w turnieju po jednej porażce. Dopiero druga przegrana powoduje wyeliminowanie z turnieju.

  Każdego dnia brało w nim udział 16 par. Rozgrywki były zacięte. W sobotę rywalizowały ze sobą pary mężczyzn, a w niedzielę – kobiet. Pierwszego dnia zwycięstwo odniosła para: Przemysław Biegajło i Michał Głobiński.

  A oto podium turnieju męskiego:

  I miejsce – Biegajło/Głobiński

  II miejsce – Białecki/Wolski

  III miejsce – Bernaciak/Kozal

  Nagroda MVP dla najlepszego zawodnika turnieju: Przemysław Biegajło

  Spośród siatkarek mistrzyniami okazały się Julia Warmińska i Julia Hauzer z PTC Pabianice.

  Podium turnieju żeńskiego:

  I miejsce – Hauzer/Warmińska

  II miejsce – Dalkowska/Rogala

  III miejsce – Pięcek/Śmieszek

  Nagrodę MVP dla najlepszej zawodniczki turnieju otrzymały Julia Hauzer i Julia Warmińska.

  Sponsorami turnieju byli: Cegielnia Grabarz, 6PAK, Osada Rybacka Sereczyn, firma „Rzeźnik”, PPHU Jakub Wendler, ESSE dla zdrowia, EduMedica – Policealna Szkoła w Pabianicach, Frida Pabianice, Fabryka Wełny Hotel & Spa, Piwo Trybunał, BitPeak, Kilargo, JUMI, Pizzeria Stopiątka Pabianice, 61PS, Beja Recykling, PIKNIK-beach bar, PPHU Grabowski Piekarstwo – Cukiernictwo, TAXI Trzy Korony Pabianice, Kino Teatr Tomi oraz studio „Shape” w Ksawerowie.

  Partnerzy turnieju to: Hufiec ZHP Pabianice, OSP KSRG Kudrowice, GOSTiR Rzgów.

  Udostępnij