• Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Dzięki współczesnej medycynie i rozwiniętej technologii możemy o nie dbać coraz skuteczniej, korzystając z pomocy specjalistów. Każdy jednak ma pewne obawy związane ze zdrowiem swoim czy też swoich bliskich.

  Jakich chorób najbardziej boją się pabianiczanie? – zapytaliśmy o to w trakcie ulicznej sondy.

  Kazimierz (na zdjęciu): – Najbardziej boję się… ślepoty. Najgorzej jest, gdy się nie widzi. Oczywiście boję się też raka.

  Stanisław: – Ja boję się tego, co może dolegać mężczyznom – prostaty, ale obawiam się też raka, szczególnie krtani. Sam palę papierosy, więc boję się go szczególnie. Mój strach wzbudza także rak jelita grubego.

  Sylwia: – Najbardziej boję się raka, ale też nie chcę, by „padło mi na głowę”, ponieważ chcę funkcjonować normalnie. Chodzi o to, bym mogła panować nad swoim ciałem.

  Marcela: – Jak każdy, najbardziej boję się raka. Bardzo groźny jest czerniak, ale także obawiam się chorób trzustki.

  Małgorzata: – Pierwsze, co przychodzi na myśl, to rak, nowotwór. Jednak jest on najczęściej do wyleczenia. O wiele bardziej obawiam się chorób psychicznych, stanów lękowych i innych zaburzeń z tym związanych. Jest to obszar praktycznie niezbadany. Groźna jest też cukrzyca czy nadciśnienie, ale można to wyleczyć.

  Katarzyna: – Ja chyba najbardziej boję się raka. Uważam, że każdy z nowotworów jest bardzo groźny.

  Monika: – Boję się raka, ale uważam, że można go wyleczyć. Najbardziej boję się chorób psychicznych, bo gdy głowa jest chora, to niemalże nic nie da się zrobić.

  Katarzyna:– Na pewno najbardziej przerażają mnie choroby psychiczne, bo na zachorowanie nie zawsze mamy wpływ, a przecież może to dotknąć każdego, nawet najbardziej „żelazną” osobę. Przerażają mnie też konkretne typy nowotworów, szczególnie nowotwór kręgosłupa, kości. To na pewno jedne z najbardziej bolących i uciążliwych chorób.

  Lucyna: – Najbardziej boję się raka, ale też chorób psychicznych.

  Ewa: – Według mnie najgorszą chorobą jest rak.

  Największe obawy pabianiczan, jak wynika z naszej sondy, wzbudzają nowotwory. Nic dziwnego, są jednymi z najgroźniejszych chorób. Badania prowadzone w skali kraju wykazują, że podobne obawy ma aż 67% dorosłych Polaków. Choroby psychiczne, a także problemy związane z ich leczeniem, brakiem środków finansowych, są również ważne dla mieszkańców naszego miasta i wywołują w nich strach.

  Udostępnij