• Kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Sejmu został Krzysztof Habura, starosta pabianicki. Będzie walczył o mandat posła z wysokiej, czwartej pozycji na liście.

  – Jeśli zdobędę odpowiednią ilość głosów, będę mógł reprezentować Państwa w Sejmie. To się może stać i będzie to dla mnie wielki zaszczyt – mówił Krzysztof Habura, który od 30 lat jest samorządowcem.

  Przez ostatnie 17 lat jest starostą pabianickim. Wcześniej był radnym miejskim.

  – Na co dzień jestem blisko ludzi i ludzie są mi bliscy. Wiem jakie mają oczekiwania, problemy i potrzeby – mówił na konferencji kandydat do Sejmu. – Będę robił wszystko, by je realizować.

  Tematy, którym chce się zająć Habura w Sejmie to budowa przejazdu na ulicy Lutomierskiej w Pabianicach, budowa szpitala w Zduńskiej Woli, zlikwidowanie składowiska odpadów w Zgierzu i budowa zalewu w Łasku.

  – Kandyduję, żeby odsunąć od władzy PiS, bo PiS to zło – uważa kandydat na posła. – Mamy dość rozkradania Polski, afer, kolesiostwa i pogardy dla innego człowieka. PiS to drożyzna, którą wszyscy odczuwamy w portfelu, to wysokie kredyty dla przedsiębiorców. PiS to zrujnowany wymiar sprawiedliwości, niszczenie oświaty i nieumiejętność pozyskania miliardów euro z Unii Europejskiej.

  Jeszcze kilka dni temu kandydatem z Pabianic do Sejmu miał być Dawid Zakrzewski – 32-letni adwokat. Jego nazwisko znalazło się na 7. miejscu listy Koalicji Obywatelskiej.

  – Jestem niesamowicie podbudowany tym pozytywny odzewem, inicjatywą pabianiczan, którzy po podaniu wiadomości o moim starcie zadeklarowali swoją pomoc w mojej kampanii. Odebrałem naprawdę mnóstwo telefonów, wiadomości, sygnałów o deklaracji wsparcia. Za wszystko to chciałbym serdecznie i szczerze podziękować pabianiczanom – mówi Dawid Zakrzewski.

  Ruszyła już zbiórka podpisów list kandydatów na posłów i senatorów komitetu Koalicji Obywatelskiej. W minioną sobotę Zakrzewski z koleżankami i kolegami zbierał podpisy na Ryneczku przy ul. Nawrockiego.

  – Pabianice to nasz wspólny dom, więc gdy pojawiła się możliwość, że na 4. pozycji naszej listy do Sejmu znajdzie się pabianiczanin Krzysztof Habura, nie wahałem się. Wybory to nie wyścig własnych ambicji, ale moment, gdy trzeba wziąć odpowiedzialność za to, co się chce robić i jakie cele realizować – uważa Zakrzewski.

  Dzięki tej rezygnacji Krzysztof Habura startujący z wysokiego, czwartego miejsca ma ogromne szanse, żeby zostać posłem z naszego miasta.

  – Dla mnie najważniejsze są Pabianice i ich rozwój, a miasto potrzebuje parlamentarzysty – wyjaśnia. – Dlatego wycofałem swoją kandydaturę, żeby głosy zebrane od Państwa nie rozkładały się na dwie osoby. Jestem gotowy i chcę poddać się ocenie wyborczej pabianiczan. Zamierzam to jednak uczynić na wiosnę przyszłego roku w ramach wyborów samorządowych, kiedy nadejdzie już czas decyzji o tym, jakich Pabianic chcemy i w jakim kierunku miasto ma podążać.

  – I dziś cieszę się, że jako pierwszy mogę ogłosić, że popieram kandydata Krzysztofa Haburę na posła z Pabianic! – podsumował Zakrzewski. – Wszystkie osoby, które chciały na mnie głosować w wyborach do Sejmu, zachęcam do oddania głosu właśnie na niego.

  Przez ostatnie półtora roku mówiło się, że kandydatem do Senatu z naszego regionu będzie właśnie Krzysztof Habura. Wskutek ustaleń szerokiego Bloku Senackiego zrzeszającego całą opozycję demokratyczną ustalono, że o głosy do Senatu z naszego regionu będzie walczył kandydat Lewicy ze Zgierza.

  – Szanujemy tę decyzję, bo zależy nam na odsunięciu PiS od władzy. Dlatego proszę wszystkich o oddanie głosu na Marcina Karpińskiego, który jest kandydatem do Senatu z obszaru powiatów zgierskiego, pabianickiego i łaskiego – apelował Krzysztof Habura.

  Na ulicach naszego regionu będziemy spotykać grupy Koalicji Obywatelskiej zbierające podpisy pod listami kandydatów. Osoby składające podpis muszą podać swój numer PESEL. Te dane trafią do Państwowej Komisji Wyborczej, gdzie są bezpieczne.

  – Jesteśmy drużyną Habury! – podsumował Dawid Zakrzewski, apelując o udział w wyborach.

  15 października Polacy w wyborach parlamentarnych wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Habura to zło lenistwo i głupota i nic nie robienie tylko siedzenie przyklejony do stołka. Wstyd co wygaduje ten obibok i darmozjad

  Możliwość komentowania została wyłączona.