• W czwartek, 7 września, uczniowie klas 6a, 7a, 8a oraz 8b wraz z opiekunami wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym w I LO w Sieradzu.

    Była to lekcja historii zrealizowana w ramach projektu MEiN Innowacyjna historia: nowoczesne technologie w służbie edukacji”, podczas której zaprezentowano dwa filmy wyprodukowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Pierwszy to „Kartka z Powstania”. Film opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który w sierpniu 1944 otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wówczas jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy…

    Kolejny film nosił tytuł „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Przy pomocy najnowszych możliwości techniki przeniesiono widzów filmu w sam środek akcji, powodując, że to właśnie oni stali się głównymi bohaterami filmu – kurierami przewożącymi meldunek z frontu do polskiego sztabu.

    W czasie trwania seansu nauczyciele wzięli udział w szkoleniu dotyczącym wykorzystania nowych technologii, w szczególności VR, w prowadzeniu zajęć lekcyjnych.

    Udostępnij