• Dziś (5 października) odbyła się konferencja prasowa stowarzyszenia „Pracownia Pomysłów”. Jej lider ma zamiar wywołać do tablicy pabianickich kandydatów do parlamentu.

  Wielu pabianickich aktywistów i polityków podejmowało starania o pozyskiwanie środków na sfinansowanie jednej z najważniejszych oczekujących na realizację inwestycji infrastrukturalnych w Pabianicach – bezkolizyjnego skrzyżowania pod przejazdem kolejowym przy ulicy Lutomierskiej.

  W styczniu 2022 roku sejm odrzucił poprawki senatu do budżetu państwa. Jedna z nich dotyczyła pozyskania dotacji budżetowej na realizację inwestycji przy Lutomierskiej. Poprawka przepadła m.in. głosami parlamentarzystów PiS z naszego okręgu, o czym informował Gracjan A. Majewski, lider stowarzyszenia. Byli to posłowie Marek Matuszewski, Piotr Polak oraz Paweł Rychlik.

  Majewski domaga się od kandydatów do sejmu i senatu związanych z Pabianicami i powiatem pabianickim jasnej deklaracji, jak postąpią w tej sprawie, gdy ewentualnie obejmą mandat, na który kandydują.

  Dziś wywołujmy naszych kandydatów do tablicy. Mówimy „sprawdzam!”. Mamy prawo wiedzieć przed podjęciem swojej decyzji wyborczej, kto deklaruje się być ambasadorem naszych spraw w sejmie i w senacie, nie tylko takim malowanym. Przejazd przy Lutomierskiej to jedna z kluczowych inwestycji w Pabianicach. Żadna dyscyplina partyjna nie powinna nam tego odbierać! – mówi Gracjan A. Majewski, lider stowarzyszenia.

  „Pracownia Pomysłów” wyśle do kandydatów związanych z naszym regionem pismo z prośbą o pisemną deklarację w tej sprawie. Na odpowiedź będą oczekiwać do 11 października.

  Udostępnij