• Wczoraj (25 października) w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Waryńskiego odbyło się wręczenie nagród w ramach Dni Pracodawców.

  Uroczyste spotkanie rozpoczęła dyrektor PUP Magdalena Werstak.

  Chcielibyśmy tą uroczystością nagrodzić tych przedsiębiorców, którzy współpracują z nami na co dzień. Nie znaleźlibyśmy przecież pracy dla osób bezrobotnych, gdyby nie przedsiębiorcy – powiedziała dyrektor. – To, co moglibyśmy państwu, przedsiębiorcom dziś powiedzieć, to przede wszystkim „dziękuję”.

  Zaprezentowani oraz wyróżnieni zostali przedsiębiorcy w następujących kategoriach:

  Aktywny Zaufany Partner – pabianicka firma DREW-POL wraz z właścicielem Robertem Pałką oraz Miejski Ośrodek Kultury.   

  W kategorii Sukces z Dotacją nagrodzono przedsiębiorców za aktywne rozwijanie działalności gospodarczej, wpływającej pozytywnie na rozwój  lokalnej społeczności. Wyróżniono tutaj firmę szkoleniową Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości z Patrykiem Trojanem na czele oraz Green Life Ilony Grzelak-Podsiadłej, w ramach której działa w Pabianicach lokal „Leniwe”.

  Kategoria „Efektywny Pracodawca” przyniosła wyróżnienie dla firm OLMAT Fresh Beaty Dąbrowskiej i Aleksandry Kani oraz BellTech Tomasza Staszka.

  Są to przedsiębiorcy, którzy zawsze wywiązują się ze swoich zobowiązań. Firmy dostosowują się do reguł zatrudnienia osób bezrobotnych, nigdy nie pojawiają się żadne problemy – opisała ich działalność dyrektor Magdalena Werstak.

  W kategorii „Efektywna inwestycja w kapitał ludzki”  wyróżniono spółki zaangażowane w dokształcanie swoich pracowników, korzystające ze środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Były to: biuro rachunkowo-ubezpieczeniowe „2×2” Henryki Michalak i Zbigniewa Szymkowskiego, a także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Konstantynowie Łódzkim. 

  Na podsumowanie dyrektor PUP Magdalena Werstak podziękowała przedstawicielom firm za dotychczasową współpracę oraz wyraziła nadzieję na dalsze zaangażowanie ze strony nagrodzonych firm.

   foto: red.

  Udostępnij