• Dzisiejszy poranek w Przedszkolu Miejskim nr 5 był niezwykle ekscytujący. Dzieci brały udział w próbnej ewakuacji.

  Na przedszkolnym placu zgromadziły się dzieci wraz z nauczycielkami i opiekunkami ze wszystkich grup. Najmłodsi, dobrze poinstruowani, posłusznie i sprawnie przeszli wyjściem ewakuacyjnym na zewnątrz budynku. Właśnie tam znajdowało się źródło potencjalnego pożaru – sterta suchych, podpalonych liści. Przybyli strażacy. Dzieci z uwagą przyglądały się gaszeniu pożaru. Mogły także poszerzyć swoją wiedzę na temat zapobiegania pożarom.

  Wśród najmłodszych uczestników ewakuacji znalazł się również jeden poszkodowany – przedszkolak „symulował” skaleczenie, które zostało opatrzone w karetce przez służby medyczne. Dzieci obserwowały udzielanie pierwszej pomocy. Chętnie rozmawiały również z przedstawicielami służb.

  Po szczęśliwym zakończeniu akcji grupy przedszkolne miały możliwość obejrzenia z bliska karetki oraz wozu strażackiego i wejścia do środka. Dzieci były zachwycone.

  O wrażenia z edukacyjnego spotkania zapytaliśmy kilkoro z nich. Kinga, Eryk i Kornel zgodnie stwierdzili, że byli bardzo odważni!

  Mnie podoba się też plaster, który dostałem! – dopowiedział Antek, który w czasie akcji stał się „poszkodowanym”.

  Kinga dodała: – Najbardziej podobało mi się, gdy wsiadałam do wozu strażackiego!

  – A mnie podobało się w obydwu wozach – strażackim i karetce! – podsumował spotkanie Eryk.

  – Mnie podobała się karetka, wóz strażacki i praca strażaków – podzielił się swoimi wrażeniami Kornel.

  Inicjatorkami dzisiejszej akcji były: dyrektor PM 5 Łucja Piasecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Pabianicach oraz fundacja „Mały Marzyciel”.

  Udostępnij