• W niedzielę (5 listopada) policjanci zakończyli akcję pn. „Wszystkich Świętych”.

  W tym roku policyjna akcja „Wszystkich Świętych” rozpoczęła się we wtorek, 31 października, i trwała do niedzieli, 5 listopada. Mundurowi odnotowali w tym czasie w naszym województwie 24 wypadki drogowe, w których zostało rannych 26 osób. Nikt nie zginął. Funkcjonariusze zatrzymali 71 nietrzeźwych kierowców.

  Ten rok okazał się znacznie bezpieczniejszy od zeszłego. W roku ubiegłym doszło do 32 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 40 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali 73 nietrzeźwych kierowców – przypomina asp. Aneta Błędnika-Kałka z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  Przez 6 dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie ruchu było największe. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców.

  W ramach 6-dniowej akcji policjanci z zespołu Speed skontrolowali 667 pojazdów i ujawnili 790 naruszeń w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia na 577 osób nałożono mandaty karne, a wobec 19 skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

  W tym okresie policjanci zatrzymali również 7 praw jazdy, w tym 6 za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 43 dowody rejestracyjne za stwierdzenie nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów.

  foto: policja

  Udostępnij