• Termin na wysłanie wniosku o 300 plus z programu „Dobry Start” mija jutro (30 listopada). 

  Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programuDobry start”. W województwie łódzkim złożono blisko 202,7 tys. wniosków informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. – Na konta rodziców i opiekunów z Łódzkiego wypłacono niemal 82 mln 652 tys. zł, a w kraju 1 mld 357 mln zł.

  Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie 300 plus, mają czas tylko do końca listopada. Złożenie wniosku po terminie będzie możliwe tylko w jednej sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada. W innym przypadku, gdy rodzic przeoczy termin i wniosek wyśle później, to – niestety – nie otrzyma już świadczenia.

  Wnioski o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie on-line przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS,  bankowość elektroniczną czy portal Emp@tia. ZUS zachęca do składania wniosków przez aplikację mZUS, gdzie większość danych jest już z automatu uzupełniona, dzięki czemu występuje mniejsze ryzyko popełnienia błędu.

  Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”, także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS. Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejść do zakładki „Dobry start”.

  Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku  na uczniów do 20. roku życia, a jeśli mają orzeczoną niepełnosprawność – do ukończenia 24. roku życia. 300 zł nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach ani dla studentów, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia.

  Udostępnij