• Kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o wierze” już w poniedziałek, 18 grudnia. Prelegentem będzie biskup Jan Cieślar.

    Ostatni miesiąc roku powszechnie kojarzony jest ze światłem. Nie chodzi tu tylko o dekoracje świąteczne rozświetlające centra miast i neony witryn sklepowych. Zarówno żydzi, jak i chrześcijanie, właśnie w grudniu obchodzą święta kojarzone ze światłem rozświetlającym mrok. Wyznawcy obu religii przypominają sobie w tym miesiącu cuda, które wydarzyły się wieki temu. Żydzi obchodzą Chanukę, a chrześcijanie Boże Narodzenie. Święta te w teologicznych rozważaniach obu religii nie są najważniejsze. Dla żydów ważniejszy jest Dzień Pojednania (Jom Kippur) czy też Pascha, dla chrześcijan Wielki Piątek czy Wielkanoc. A jednak w pobożności wiernych (a w szczególności dzieci) o wiele więcej zwyczajów wiąże się ze świętami obchodzonymi w grudniu.

    Z czym związany jest fenomen Chanuki i Bożego Narodzenia? Co łączy oba te święta?

    Zachęcamy do wspólnej dyskusji podczas spotkania z serii „Porozmawiajmy o wierze”, które poprowadzi pastor pabianickiego zboru ewangelickiego, biskup Jan Cieślar. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 18 grudnia, o godz. 18.00 w sali ewangelickiego domu parafialnego w Pabianicach – ul. Zamkowa 8.

    Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych!

    Udostępnij