• W poniedziałkowy poranek (12 lutego) u stóp kanonika Jana Długosza zorganizowano konferencję prasową inaugurującą kampanię wyborczą prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

  W spotkaniu inauguracyjnym kampanię wyborczą prezydenta Grzegorza Mackiewicza udział wzięli: wiceprezydenci Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek (Blok Samorządowy Razem) i Marek Gryglewski (Nowa Lewica), poseł Krzysztof Habura (Koalicja Obywatelska), Renata Witczak (Polska 2050), Zbigniew Stasiak (Polskie Stronnictwo Ludowe).

  2 lutego ustanowieniem komisarza wyborczego w Łodzi zostało przyjęte zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców pn. Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza.

  Kochani pabianiczanie, stajemy dziś przed wami jako przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych, ale najbardziej stajemy jako pabianiczanie. Pabianiczanie, którzy przez 5 lat prowadzili projekt Koalicja dla Pabianic. Projekt, który przeprowadził największe inwestycje infrastrukturalne i społeczne w historii Pabianic. Projekt, który przez 5 lat pokazał, że można w zgodzie, ponad podziałami, w zrozumieniu własnych, odrębnych czasami, poglądów, ale mając w sercu przede wszystkim Pabianice, zrobić rzeczy wielkie i dobre – powiedział w czasie dzisiejszego spotkania ubiegający się o reelekcję prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Dziś z nieukrywaną radością mogę powiedzieć, że ten projekt chcemy kontynuować. Chcemy jako pabianiczanie oddać swój czas, zapał, chęci i pomysły po to, by dalej rozwijać Pabianice. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy tworzą ten projekt. Wiem, że w wielu miastach, w szczególności prezydenckich, trudno jest, aby wszystkie organizacje się dogadywały. Nas przede wszystkim łączy doświadczenie tej dobrej współpracy i jestem przekonany, że przez następne 5 lat, jeśli obdarzą nas państwo zaufaniem, będziemy mogli kontynuować projekty, które rozpoczęliśmy, ale również wdrażać nowe, te, które niedługo przedstawimy.

  Jako drugi głos zabrał poseł Habura reprezentujący Koalicję Obywatelską.

  W najbliższych wyborach samorządowych Koalicja Obywatelska i Koalicja 15 października będzie popierać na prezydenta naszego miasta pana Grzegorza Mackiewicza – zaczął poseł Krzysztof Habura.To bardzo ważne, by w tych wyborach wybrać właściwych ludzi. Ludzi, którzy są nastawieni na działanie, którzy są zaangażowani, zdeterminowani, by nam, pabianiczanom żyło się lepiej. A taką osobą, która daje gwarancję tego, że Pabianice będą się rozwijały, że będą się zmieniały, że my, mieszkańcy będziemy się tutaj czuli coraz lepiej, jest pan Grzegorz Mackiewicz, dotychczasowy prezydent. Pana prezydenta znam od lat, współpracowaliśmy niejednokrotnie i wiem, że to jest bardzo dobry samorządowiec pełen energii, który przez ostatnie lata dbał o nasze miasto. Jest nastawiony na współpracę z różnymi środowiskami, wsłuchuje się i dostrzega głos mieszkańców. Dlatego wybór Grzegorza Mackiewicza będzie dobrym wyborem dla naszego miasta.

  Na koniec poseł dodał, że każdy polityk pabianickiej PO, który wystartuje spoza listy Koalicji dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza, zostanie wyrzucony z partii. Zostanie to bowiem uznane jako wystąpienie przeciwko kolegom.

  Jesteśmy tutaj, bo chcemy współpracować razem. Pabianice są dla nas bardzo ważne, robimy to od wielu lat z Grzegorzem Mackiewiczem i to jest nasz naturalny kandydat. Chcemy kontynuować to, co w tym mieście się zaczęło, kontynuować projekty. Chcemy, by nam, pabianiczanom żyło się w tym mieście przyjemniej, lepiej, sympatyczniej. Żebyśmy mogli żyć w zgodzie i pełnej harmonii – mówiła wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek reprezentująca Blok Samorządowy Razem. – Różnimy się od siebie, jesteśmy z różnych ugrupowań, ale potrafimy razem współpracować i razem robić coś dla dobra tego miasta. Zachęcam, byśmy wspólnie głosowali na pana prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

  Z ramienia Polski 2050 głos zabrała Renata Witczak: – Chcę podziękować panu Grzegorzowi Mackiewiczowi, że zaprosił nas do tej koalicji. Jestem przekonana, że razem, wspólnie będzie tworzyć i budować ten blok koalicyjny. My, jako Polska 2050 wniesiemy świeżość i nową jakość do lokalnej polityki. Przystąpiliśmy do tej koalicji z myślą o Pabianicach i ich mieszkańcach. Łączy nas wspólny, cel łączą nas Pabianice.

  Zbigniew Stasiak z PSL powiedział: – Na tej konferencji najgłośniej wybrzmiewają słowa „razem”, „wspólnie”, „samorządność”. Polskie Stronnictwo Ludowe to partia, która wyrasta z samorządu, która bardzo ceni sobie współpracę. To, co możemy zrobić razem, to, co możemy zrobić wspólnie. Dlatego bardzo się cieszę, że jestem dzisiaj tutaj z koleżankami i kolegami. Gdyby pojawił się jakiś lepszy kandydat w Pabianicach, to wszyscy byśmy się zastanowili, czy nie spróbować innego wyboru. Ale lepszego kandydata niż prezydent Grzegorz Mackiewicz nie ma i udowodnił to przez ostatnie lata, pracując w niełatwym czasie dla Pabianic. Zachęcam do głosowania na koalicję i prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

  W imieniu Nowel Lewicy wypowiedział się wiceprezydent Marek Gryglewski: – Kiedy ponad 5 lat temu zasiadaliśmy do stołu, by rozmawiać o Koalicji dla Pabianic, było mało osób, które wierzyły, że ten projekt się uda. To my przetarliśmy szlaki w Polsce, by wspólnie działać ponad podziałami. Z liderem Grzegorzem Mackiewiczem zrobiliśmy wiele dla miasta i dla powiatu. Zachęcam, by głosować na Koalicję Grzegorza Mackiewicza, bo łączą nas Pabianice.

  Listy do Rady Miejskiej i Rady Powiatu oraz program wyborczy przedstawione zostaną w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Szefem kampanii wyborczej jest Adam Marczak, a szefem komitetu Tomasz Stefaniak.

  Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz