• News will be here
  • W Warszawie w miniony weekend odbył się pierwszy Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Wystartowało 222 zawodników z 56 klubów, w tym 7 z PTC.

Była to pierwsza eliminacja do finałów OOM. W kategorii 92 kg startowało dwóch naszych zawodników. Adrian Drzewiecki wywalczył brązowy medal. Do finału dotarł natomiast jego klubowy kolega Hubert Szczech. Niestety, z powodu kontuzji walka się nie odbyła i Hubert ostatecznie uplasował się na V miejscu.

W drodze do brązowego medalu Adrian pokonał Antoniego Ludkę i Bartosza Kacę (obaj UKS Jedynka Kostrzyn), Jakuba Gajora (Olimp Janów Lubelski) oraz Oskara Piechotę (ZUKS Siła Mysłowice). Hubert natomiast wygrał z Adamem Kalinowskim (KS Wschód Białystok), Dawidem Rutkowskim (UKS Suples Łódź), Janem Szotem (UKS Piątka Piaseczno), Albertem Sroczyńskim (UKS Niska Warszawa).

W kategorii 45 kg Robert Ejsmont zajął punktowane VIII miejsce. Pozostali zawodnicy PTC uplasowali się poza miejscami punktowanymi: 60 kg – Piotr Jarzębski, 65 kg – Łukasz Jarzębski i Gracjan Tyran, 80 kg – Igor Czyżewski.

– Przed nami w marcu następny etap eliminacji w drugim Pucharze Polski w Raciborzu – mówi trener Grzegorz Szyszka.