• Dwóch młodych mężczyzn pobiło 33-latka. Jeden z nich użył noża. Poszkodowany trafił do szpitala z ranami kłutymi pleców i nogi.

  O zdarzeniu dyżurny pabianickiej jednostki został powiadomiony 10 marca około godz. 2.20. Zgłoszenie dotyczyło leżącego na chodniku zakrwawionego mężczyzny.

  Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z patrolówki. Zastali tam 33-latka z ranami kłutymi pleców i nogi. Pokrzywdzony był trzeźwy, ale kontakt z nim był bardzo utrudniony – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice. – Przyznał, że szedł ulicą Łaską w kierunku parku Wolności i zaatakowało go dwóch mężczyzn. Sprawcy zadawali mu ciosy pięściami, kopali go po całym ciele, a jeden z nich użył także noża. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy. 

  Ze względu na posiadane obrażenia pabianiczanin wymagał hospitalizacji. Załoga pogotowia przewiozła go do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny i zabezpieczono ślady. W czynnościach brał udział także pies tropiący.

  Ostatecznie pabianiccy kryminalni wytypowali i zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek ze sprawą. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia im zarzutów.

  18-letni pabianiczanin odpowie za udział w pobiciu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 19-latek, który podczas zdarzenia zadał pokrzywdzonemu ciosy nożem, za popełnienie tego czynu może spędzić za kratami nawet 8 lat.

  foto: policja

  Udostępnij