• Kosmetyki do pielęgnacji skóry ciała to ważny element dbałości o jej wygląd i kondycję. Ich różnorodne receptury i działanie, a także formulacje sprawiają, że czasem trudno zdecydować, jaki kosmetyk wybrać dla siebie. Dowiedz się, czym różnią się od siebie masła i kremy do ciała, by dopasować kosmetyk do swoich potrzeb i preferencji. To nie takie trudne, jeśli wiesz, czego szukasz!

  Czym różni się masło od kremu do ciała?

  Wybierając swój kosmetyk do pielęgnacji ciała, warto zastanowić się nie tylko nad jego działaniem i składem, ale też nad formulacją. Dlaczego jest ona ważna? Od tego, czy jest ona dla Ciebie komfortowa, zależy to, czy będziesz używała takiego produktu. Dobrze wiesz, że kosmetyki, które nie spełniają Twoich oczekiwań w zakresie komfortu aplikacji, zwykle lądują na dnie szuflady i rzadko po nie sięgasz. Formulacja musi być więc dopasowana do Twoich preferencji. Czym się zatem różni masło do ciała od kremu do ciała? Krem z reguły ma konsystencję lżejszą, mniej tłustą i szybciej się wchłaniającą. Masło jest gęstsze, bardziej treściwe i wymaga nieco więcej wysiłku, by dobrze je rozprowadzić ze względu na formulację. Nie oznacza to, że jest gorsze! Przeciwnie! Oba produkty są równie efektywne dla skóry.

  Kiedy wybrać masło, a kiedy lepiej krem do ciała?

  Warto pamiętać, że zarówno masło do ciała, jak i krem mogą dostarczyć skórze równie skutecznie działające składniki aktywne i wpłynąć na jej kondycję. Jeśli chodzi o wybór formulacji, to przede wszystkim warto kierować się własnymi preferencjami. Jeśli wolisz konsystencję, która natłuszcza skórę i zapewnia jej miękkość, sięgnij po masła. Gdy preferujesz lekkie, szybko wchłaniające się formuły, wybierz kremy. Możesz też połączyć dobroczynne korzyści płynące z obu formuł kosmetyków. Rano wybieraj do pielęgnacji lekkie kremy, które błyskawicznie się nakłada i jednocześnie szybko wnikają w skórę, a wieczorem, gdy masz więcej czasu na pielęgnację, postaw na treściwe masła, wspierające nocną regenerację skóry.

  Jakie masła i kremy do ciała wybierać?

  Gdy już zdecydujesz, jaka formulacja jest dla Ciebie najlepsza, wybierz kosmetyki, które zapewniają rzeczywisty wpływ na kondycję skóry. Powinny one zawierać bogactwo składników aktywnych. Szukaj w nich takich substancji jak wyciągi i oleje roślinne, których działanie wykorzystuje się w recepturach tego typu produktów. Zwróć uwagę na to, jak wybrany kosmetyk działa na skórę. Mogą one nawilżać, ujędrniać, odżywiać czy regenerować. Warto też wiedzieć, że w czasie ciąży i karmienia piersią nie musisz rezygnować z pielęgnacji skóry. Przeciwnie! To czas, kiedy szczególnie warto o nią zadbać. Wybieraj produkty przeznaczone dla kobiet w ciąży, które są bezpieczne, a jednocześnie działają bardzo skutecznie, dbając o potrzeby skóry w tym okresie.

  Bez względu na to, czy wybierzesz kremy do ciała, czy masło masła do ciała, pamiętaj o regularności. To właśnie systematyczność przynosi skórze największe korzyści, zapewniając jej zawsze to, czego potrzebuje.

  Udostępnij