• Policja podsumowała wielkanocny weekend na drogach powiatu pabianickiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 522 kierujących i ujawnili 108 wykroczeń. 

    Mundurowi podczas prowadzonych kontroli sprawdzali m.in. stan techniczny aut, prędkość oraz trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze z pabianickiej drogówki wyjechali do 13 niegroźnych kolizji. Od 29 marca do 1 kwietnia sprawdzili trzeźwość blisko 522 kierujących. Policjanci nie odnotowali osób, które zdecydowały się na jazdę na „podwójnym gazie”. Ponadto skontrolowali 146 uczestników ruchu i ujawnili 108 wykroczeń, z których 82 dotyczyły przekroczenia prędkości.

    W sobotę 32-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego za swoją brawurową jazdę straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Kobieta jechała pojazdem marki BMW z prędkością 102 km/h w terenie zabudowanym.

    Pomimo zakończenia świątecznego weekendu nadal apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych, o ostrożność i rozwagę. Przestrzegajmy przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

    foto: policja

    Udostępnij