• News will be here
 • Pabianicka policja zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z terenu powiatu do udziału w eliminacjach XVL Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024.

  W eliminacjach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych powiatu pabianickiego. Etap szkolny organizują dyrekcje szkół w dwóch kategoriach: dzieci w wieku 10-12 lat (rok urodzenia 2012, 2013 i 2014) oraz dzieci w wieku 13-15 lat (rok urodzenia 2009, 2010, 2011). Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych każda placówka tworzy trzyosobowe drużyny, które będą reprezentować placówkę w dalszych etapach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Eliminacje powiatowe będą się składać z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Sprawdzian teoretyczny będzie polegał na rozwiązaniu testu, który swą problematyką będzie obejmował pytania bezpośrednio i pośrednio związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, natomiast podczas części praktycznej oceniane będą umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  Zgłoszenia do etapu powiatowego należy dostarczyć do KPP w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18 lub przesłać drogą mailową na adres: komendant@pabianice.ld.policja.gov.pl do 16 kwietnia.

  Eliminacje powiatowe odbędą się 23 kwietnia (o godzinie i miejscu zainteresowane szkoły zostaną poinformowane drogą telefoniczną po nadesłaniu zgłoszenia).

  Więcej informacji (w tym regulamin i formularze zgłoszeń): https://pabianice.policja.gov.pl/epa/informacje/95191,Turniej-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drogowym-eliminacje-powiatowe-dla-uczniow-szkol-p.html

  Udostępnij