• News will be here
  • Zarówno zawodnicy, jak i amatorzy KORONY rywalizowali w trzech turniejach: w Super Grand Prix w Suchedniowie, w krajowym turnieju juniorów młodszych w Częstochowie oraz w wiosenny turnieju badmintona w Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta.

W Suchedniowie 6 i 7 kwietnia rozegrano VI memoriał im. Stefana Pawlukiewicza Puchar Gór Świętokrzyskich – Super Grand Prix juniorów i młodzików. Nasi zawodnicy zdobyli tam pięć medali: złoto, dwa srebra i dwa brązy. W kategorii junior grali: Kamil Markus, Julia Koralewska, Amelia i Maria Kisiel, a w kategorii młodzik: Kacper Grabarz.

Maria Kisiel w kat. U19 wywalczyła złoty medal w grze pojedynczej oraz brąz w grze podwójnej z Amelią Kisiel. Julia Koralewska (kat. U19) zdobyła srebro w grze podwójnej z Aleksandrą Kurkiewicz. W grze pojedynczej uplasowała się tuż poza podium (IV miejsce). Amelia Kisiel (kat. U19) zdobyła brąz w grze podwójnej z Marią Kisiel oraz zajęła IX miejsce w grze mieszanej z Kamilem Markusem. Kamil Markus (kat. U19) zajął IX miejsce w grze mieszanej z Amelią Kisiel oraz X miejsce w grze podwójnej z Mikołajem Mroszczykiem. Kacper Grabarz (kat. U15) wywalczył srebro w grze pojedynczej oraz zajął V miejsce w grze podwójnej z Maksymilianem Pawlikiem.

Trenerką zdolnych badmintonistów jest Bożena Haracz-Wojtkowska.

* * *

6 kwietnia w Częstochowie odbył się krajowy turniej juniorów młodszych. UKS Koronę reprezentowali: Filip Mikołajczyk, Anna Ciężka i Anna Basova. Przywieźli stamtąd również 5 medali: złoto, srebro i 3 brązy.

Anna Ciężka wywalczyła złoto w grze podwójnej z Zuzanną Rębacz oraz brąz w grze mieszanej z Filipem Mikołajczykiem. Anna Basova zdobyła srebro w grze podwójnej z Poliną Sydorenko. Filip Mikołajczyk zdobył brąz w grze pojedynczej oraz brąz w grze mieszanej z Anną Ciężką.

* * *

Trzecim turniejem, w którym wystartowali nasi badmintoniści, był wiosenny turniej badmintona o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Tam rywalizowali zawodowcy i amatorzy.

W kategorii U15 chłopców Maciej Siewiaszczyk zwyciężył w grze pojedynczej, zdobywając złoty medal. Dawid Koniński zajął 3/4 miejsce w grze pojedynczej U15. W kategorii U11 dziewczynek w grze pojedynczej zwyciężyła Iga Powązka.

Wśród zawodników dorosłych-amatorów Klaudia Płusa i Grzegorz Stawiszyński okazali się najlepsi w kategorii mixt A. Klaudia zajęła 3/4 miejsce w deblu kobiet z Karoliną Kostowską.

W turnieju zagrali zawodnicy-amatorzy: Aleksandra Ankudowicz, Krzysztof Kopka, Grzegorz Stawiszyński, trener Maciej Kacprzak oraz młodzież i dzieci: Klaudia Płusa, Maciej Siewiaszczyk, Iga Powązka, Dawid Koniński i Marcel Lauer.