• News will be here
 • Zbliża się termin rozliczenia PITów. Pamiętajmy o możliwości przekazania 1,5% swojego podatku na organizacje z terenu Pabianic.

  Dzisiaj przed Urzędem Skarbowym nowo wybrani radni miejscy z Platformy Obywatelskiej (Joanna Kupś, Gabriel Grzejszczak i Dawid Zakrzewski) zachęcali pabianiczan do przekazania 1,5 procenta z podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego i stowarzyszenia działające na terenie naszego miasta. 

  –  Przed nami ostatnie dni na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Dziś chcemy zachęcić mieszkańców Pabianic, aby, kierując się lokalnym patriotyzmem, przekazali 1,5% swojego podatku organizacji z naszego miasta. Kto, jak nie my, powinien wesprzeć organizacje pomagające potrzebującym tu, czyli wśród naszych sąsiadów i najbliższych – mówi radny Gabriel Grzejszczak.

  Na złożenie zeznania PIT nie zostało już dużo czasu, jednak wielu z nas zostawia tę sprawę na ostatnią chwilę. W tym roku rozliczenie podatkowe musi trafić do fiskusa najpóźniej do 30 kwietnia.

   – Pieniądze z tytułu 1,5% po pierwsze nigdy nie trafiają w próżnię, po drugie są jednym z ważniejszych źródeł finansowania dla trzeciego sektora. Zaletą procedury jest możliwość weryfikowania działalności danej organizacji. To, czy chcesz pomóc organizacjom działającym na rzecz dzieci, zwierząt, osób zaginionych, praw kobiet czy społeczności lokalnej, zależy wyłącznie od Ciebie – podkreśla radna Joanna Kupś.

  Wykaz lokalnych organizacji pożytku publicznego oraz terenowych jednostek organizacyjnych stowarzyszeń posiadających status organizacji pożytku publicznego, dla których można przekazać 1,5% swojego podatku, dostępny jest na przykład pod adresem: https://um.pabianice.pl/artykul/448/4061/1-5-dla-pabianic

  Szczegółowe zasady przekazania 1,5% podatku, a także sposób wypełnienia zeznania podatkowego opisane zostały przez rządowy portal podatki.gov.pl – pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/pit/jak-przekazac-1-proc-na-opp/

  Udostępnij