• News will be here
 • O różnych odsłonach relacji matka – córka opowiedziały (słownie i muzycznie) uczestniczki piątego już spotkania „Jestem Kobietą”, które odbyło się 19 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury.

  Spotkanie prowadziły Joanna Urbaniak-Woźniak oraz Adriana Jabłońska.

   – Nasz projekt ma na celu wzmacnianie poczucia własnej wartości, samoakceptacji oraz pokonywania własnych ograniczeń – mówiła Adriana Jabłońska.

  Chcemy podkreślić, że każda z nas jest jedyna, wyjątkowa, niepowtarzalna, niecodzienna w swojej codzienności – dodała Joanna Urbaniak-Woźniak.

  Na scenie MOK-u rządziły więc kobiety. Duety matek i córek pojawiły się w rolach modelek. Pary w różnym wieku prezentowały się w kreacjach, które idealnie uzupełniały się fasonem, kolorem, fakturą.  A wszystko to w rytm utworu „Tyle słońca w całym mieście” – w wyjątkowej wersji, bo wykonanej przez  Annę Jantar i jej córkę Natalię Kukulską. Ścieżką dźwiękową całego spotkania były właśnie ich piosenki, a śpiewały je: Dominika Rydz-Kancler z córką Lilianą, zespól Słowiki oraz soliści. Tańczyli:  Sofia Miniailo, Hanna Kiszlo i Daniel Młynarczyk. Narrację w formie lirycznego dialogu pomiędzy  występami prowadziły Wiesława Różańska i Natalia Malinowska.

  Modelkami i bohaterkami spotkania były: Ewa Dybka-Yazichian z córkami Araksi i Dianą, Aleksandra i Dominika Pierzchała, Małgorzata i Marta Bartosiewicz, Iwona i Aleksandra Oleksiewicz, Monika Wilk i Wiktoria Szydłoś oraz Grażyna i Katarzyna Koza. 

  W trakcie panelu dyskusyjnego Hanna Piekarska podzieliła się spostrzeżeniami dotyczącymi jej relacji z córką i 95-letnią matką. Dzięki współczesnym możliwościom technicznym seniorka mama Zofia Czarnecka pojawiła się… zdalnie. Panie mówiły o tym, jak ważne jest wspieranie się przez kobiety nawet wtedy, gdy córki są już dorosłe, a także jak w dojrzałym wieku matka i córka mogą odkryć siebie na nowo.

  O innym rodzaju relacji opowiedziały psycholożka Joanny Rek-Faber oraz jej córka Alicja,  studentka i miłośniczka tańca. Joanna podkreśliła znaczenie „punktu zwrotnego”, jaki nastąpił w relacjach z jej córką. Zwróciła uwagę na niewłaściwe postawy rodziców, którzy mają „zaplanowane” w swoich głowach życie dzieci, z których to oczekiwań czasem warto zrezygnować.

  – Musiałam zrozumieć, że dzieci nie są dla mnie, dałam im życie, ale wychowuję je dla świata.  Nasza historia pokazała, że miałam oczekiwania, które nie pozwoliły zobaczyć w moim dziecku cudu – opowiadała psycholożka.

  Córka Alicja natomiast opowiedziała o dojrzewaniu jej relacji z mamą i o tym, jak przekładają się one na jej obecne relacje z innymi.

  W trakcie piątkowego spotkania głos zabrała także wiceprezydent Aleksandra JarmakowskaJasiczek:Jak zawsze jest mi niezmiernie miło być tutaj i stać wśród tylu pięknych, wspaniałych, empatycznych i kochających kobiet i mężczyzn. Był to wieczór, który ogromnie mnie wzruszył i ucieszył. Myślę, że przypomniał mi o wielu wspaniałych rzeczach związanych z moja mamą. Myślę, że to bardzo ważne, że córki mogły wystąpić z mamami, bo to prezent na całe życie.

  Zwieńczeniem piątej edycji „Jestem kobietą” było wspólne wykonanie przez artystów i publiczność piosenki „Tyle słońca w całym mieście”.

  Sponsorami wydarzenia byli: Adamed Pharma, Partnerzy: łódzka szkoła mody, kosmetologii i fryzjerstwa Anagra, firma „Makijaż i piękno” Katarzyny Błażejczyk-Zasady, firma Cocoro Moda Atelier, pracownia modniarska Zuwika Design, marka odzieży dla kobiet Iwa, marka butów i odzieży włoskiej Lara, warszawski Arche Hotel Krakowska, producent biżuterii Colibra, Yumi.pl, Kino Teatr Tomi, klub fitness Shape, Stowarzyszenie T-Point, hurtownia perfum Bi-Art., GoToFoto Małgorzata Szynka.

  Udostępnij