• News will be here
  • Zapaśnicy PTC bardzo dobrze zaprezentowali się w otwartych mistrzostwach Mazowsza juniorów, kadetów i młodzików w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się 10 września w Radomiu.

W kategorii wiekowej młodzik pabianiczanie zdobyli 3 medale: srebro Bartosz Kabza (38 kg), brąz Kasjan Wlazłowicz (41 kg) i srebro Lucjan Popecki (68 kg). V miejsce zajął Adrian Osiczak (62 kg).

– Chciałbym podkreślić, że Lucjan Popecki zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ startował w grupie wiekowej, gdzie jeszcze nie jest rocznikowo młodzikiem, ale jego warunki fizyczne i zaangażowanie w treningi pozwoliło trenerom wystawienia go w starszej grupie, co zaowocowało wygranymi dwoma walkami ze starszymi zawodnikami i zdobyciem srebrnego medalu. Gratulacje Lucek – powiedział zadowolony trener Jakub Pietrzak.

W kategorii wiekowej kadet zapaśnicy PTC wywalczyli również 3 medale. Najcenniejszy złoty zdobył Adrian Drzewiecki w kategorii 80 kg. Srebrny krążek – Kamil Buldecki (65 kg), a brąz – Igor Czyżewski (80 kg). Poza podium znaleźli się Kacper Szczepański (80 kg) – V miejsce, i Jakub Beda ( 65 kg) – VII miejsce.

W kategorii wiekowej junior Miłosz Domagała zdobył złoto w kategorii 87 kg, a Szymon Pusz w kat. 77 kg uplasował się na V miejscu.

W punktacji drużynowej PTC Pabianice uplasowało się na II miejscu. Pod nieobecność trenera Grzegorza Szyszki (udział w mistrzostwach Polski w sumo młodzików) trenerzy Przemysław Kłębowski i Jakub Pietrzak podsumowali turniej w Radomiu jako bardzo udany. Pozwolił on zawodnikom do wyciągania wniosków, poprawiania błędów i jeszcze większego zaangażowania w treningi, co przełoży się na kolejne zbliżające się turnieje jeszcze w tym roku.