Od poniedziałku, 19 października, w związku z planowanym zamknięciem ul. Szarych Szeregów przy ul. Łaskiej – związanym z przebudową torowiska tramwajowego – autobusy linii Z41 będą kursować tymczasowo zmienioną trasą – do szpitala. Do odwołania ominą ulice Moniuszki i Szarych Szeregów.
Z pl. Niepodległości w Łodzi autobusy linii Z41 pojadą bez zmian do ulicy Łaskiej, dalej ulicą Wiejską do przystanku Jana Pawła II/DPS.
Z powrotem trasa będzie rozpoczynać się na przystanku Wiejska/szpital, skąd dalej autobusy pojadą ulicą Wiejską i Łaską do dworca PKP (uwaga! zatrzymają się tam na nowym stanowisku nr 2 – przy budynku dworca), następnie dotychczasową trasą do pl. Niepodległości w Łodzi.
Korektom ulegną godziny odjazdów w dni powszednie wieczorem. Po 22.00 autobusy Z41 z Łodzi do Pabianic odjadą w dni powszednie o 22.17 i 22.47 (obecnie jeden kurs o 22.27). Późniejsza godzina ostatniego kursu ułatwi powrót do Pabianic osobom wracającym z dalszych dzielnic Łodzi.