Dzieci bawiły się na Lewitynie

Były gry, zabawy i dużo uśmiechu. 15 lipca (czwartek) na Lewitynie odbył się piknik dla dzieci zorganizowany przez działaczy Lewicy.

W zeszłym tygodniu politycy z Lewicy zorganizowali spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Pabianic. Najważniejszymi gośćmi były dzieci, a jako cel postawiono doskonałą zabawę.

Piękna pogoda, mnóstwo zabaw i atrakcji dla najmłodszych oraz trochę starszych spowodowały, że piknik odwiedziła spora gromada dzieci i ich rodziców  – mówi Michał Pietrzak, koordynator okręgowy dawnej Wiosny. – Fajnie, było się spotkać po prawie 1,5-rocznej izolacji. Dziś jak nigdy potrzebujemy integracji. Nie tylko my, dorośli, ale przede wszystkim dzieci. To one przez ostatni rok szkolny straciły najwięcej na kontakcie z rówieśnikami, bo spędziły czas przed komputerami, na zdalnych lekcjach. Czas, by wyjść na powietrze, zintegrować się i wspólnie próbować się odnaleźć w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Integrujemy się i spotkamy, ale nie zapominamy o bezpieczeństwie. W wielu rozmowach z rodzicami poruszamy trudne tematy szczepień, skutków izolacji oraz trudnej sytuacji w systemie oświaty i ochrony zdrowia.

W programie pikniku znalazły się liczne konkursy dla dzieci z nagrodami, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz orzeźwiająca lemoniada. Dla trochę starszych było rzucanie do celu, przeciąganie liny, kręgle czy tańce. Inicjatorem wydarzeń była posłanka na Sejm RP, Anita Sowińska.

Pomysł na piknik narodził się po pandemii. Wszyscy mamy dosyć, bo tyle miesięcy byliśmy zamknięci w domach. Chcieliśmy wyjść do mieszkańców i zwyczajnie się pobawić. Ja bardzo lubię dzieci, lubię zabawę z nimi. Moje dzieci są już dorosłe, ale mimo to chętnie wracam do tych zabaw. Dzisiaj jesteśmy w Wieluniu i Pabianicach, natomiast jutro będziemy w Tomaszowie Mazowieckim i Bełchatowie. Chcemy miło spędzić czas i pobyć z mieszkańcami m.in. Wielunia i Pabianic, i pobyć z dziećmi, bo wakacje to jest ich czas – mówiła w czwartek Sowińska.

Foto: Joanna Pietrzak

Dodaj komentarz