Pijani kierowcy na drogach

Podczas minionego weekendu pabianiccy policjanci zatrzymali 3 pijanych kierowców. Dwoje z nich miało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów…

17 lipca (sobota) około godz. 14.00 w Okołowicach (gmina Pabianice) doszło do kolizji drogowej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce okazało się, że kierujący citroenem berlingo był pijany.

34-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – przekazała podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej komendy.

Już następnego dnia, 18 lipca po godz. 16.00 we Wrzącej (gmina Lutomiersk) funkcjonariusze zatrzymali kierowcę osobowego volswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość. To jednak nie było jedyne przewinienie 25-letniego mieszkańca powiatu łaskiego.

– Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie wykazało, że jest w stanie po jego użyciu – relacjonuje rzeczniczka.

Jakby tego było mało, młody kierowca posiada 2 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Tego samego dnia, po godz. 22.00 pabianiccy mundurowi otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu 2 pojazdów zaparkowanych w centrum miasta.

Według relacji świadków kierująca fordem ka, jadąc ul. Wajsówny uderzyła w tył zaparkowanego na poboczu opla, a ten siłą w poprzedzający pojazd saab – mówi funkcjonariuszka. – Kierująca odjechała z miejsca kolizji. Już kilka minut od zdarzenia była w rękach stróżów prawa.

63-letnia pabianiczanka  była pijana. Miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ona również posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz