Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 28, 2020 | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Pożar w rajstopach

Pożar w rajstopach

| Dnia 30, Mar 2018

36 strażaków gasiło pożar w zakładzie produkcyjnym rajstop w Stanisławowie Starym, w gminie Lutomiersk.

Wybuchł we wtorek, 27 marca, o godzinie 18.10 w kotłowni olejowej. Na miejscu okazało się, że pali się nie tylko kotłownia, ale również dach nad nią w hali produkcyjnej o wymiarach 36×25 metrów, przyległej do kompleksu hal magazynowych.

Przed przybyciem straży pożarnej z zakładu ewakuowało się 10 pracowników. Żaden nie potrzebował na szczęście pomocy medycznej.

Dzielni strażacy ugasili pożar wewnątrz kotłowni, rozebrali część poszycia dachowego, aby ugasić palącą się pod nim konstrukcję oraz usunąć i dogasić tlące się ocieplenie. Oddymili również pomieszczenia hali. Ze względu na silne zadymienie ratownicy pracujący wewnątrz używali aparatów ochrony dróg oddechowych.

Akcja trwała 3 godziny 40 minut. Przyczyną pożaru było zwarcie w lampie jarzeniowej podsufitowej. Straty oszacowano na 45 tysięcy złotych. Wartość uratowanego mienia to 2 miliony złotych.

* * *

W tym samym czasie, kiedy strażacy gasili pożar w Stanisławowie Starym, zapaliło się w warsztacie samochodowym w Orpelowie Numerki (gmina Dobroń). Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 18.52. Pożar wybuchł wskutek niedomkniętych drzwiczek od pieca. Zapaliły się materiały w pobliżu: farby, gazety i stare puszki. W godzinnej akcji udział wzięło 22 strażaków. Straty oszacowano na 1000 zł, wartość uratowanego mienia to 500.000 zł.

Wstaw komentarz