Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Maj 31, 2020 | Imieniny: Anieli, Petroneli

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Rozbój w kafejce internetowej

Rozbój w kafejce internetowej

| Dnia 04, Lis 2019

We Wszystkich Świętych zaatakowali pracownika kafejki internetowej i skradli mu kasetkę z pieniędzmi. Teraz siedzą w areszcie tymczasowym.

1 listopada przed godz. 8.00 w Konstantynowie Łódzkim dwaj mężczyźni zaatakowali pracownika kafejki internetowej i ukradli mu kasetkę z pieniędzmi.

Policjanci, przeglądając zabezpieczony monitoring, ustalili wizerunek sprawców i pojazd jakim się poruszali. Był to niebieski fiat uno wyposażony w skradzione tablice rejestracyjne. Samochodem tym tuż przed rozbojem dokonano kradzieży paliwa na stacji benzynowej w Uniejowie.

Mundurowi na nagraniu rozpoznali jednego z napastników, mieszkającego poza powiatem pabianickim. Pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie stał zaparkowany fiat uno. Po pewnym czasie na podwórko wjechało audi kierowane przez 25-latka. Obok siedział 20-letni pasażer. Ich wizerunek odpowiadał temu zarejestrowanemu na monitoringu.

– Obaj byli pod wpływem alkoholu. Straszy kierujący autem miał 0,5 promila alkoholu w organizmie, a jego pasażer ponad promil. Ujawniono przy nim narkotyki. Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie – mówi rzecznik policji kom. Joanna Szczęsna.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju, za które grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował areszt tymczasowy. Dodatkowo 25-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a jego kompan za posiadanie środków odurzających.

– Policjanci ustalają teraz, czy przestępczy duet miał związek z kradzieżami paliwa na terenie województwa łódzkiego. Niewykluczone, że niebawem podejrzani usłyszą kolejne zarzuty – dodaje rzecznik.

Wstaw komentarz