• News will be here
 • Policjanci podsumowali akcję „Znicz 2019”. Na drogach powiatu pabianickiego było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku. Doszło jedynie do 13 kolizji.

  Tegoroczna akcja „Znicz” trwała od godzin porannych 31 października do północy 3 listopada. W ciągu czterech dni na drogach powiatu pabianickiego nie odnotowano żadnego wypadku. Doszło jedynie do 13 kolizji, w tym 6 na terenie Pabianic.

  Policjanci podczas akcji kontrolowali również prędkość, sposób przewożenia pasażerów oraz stan trzeźwości kierujących. Przebadali na trzeźwość 320 kierowców, z czego dwóch było pod wpływem alkoholu.

  Jeden z nich, jadąc 1 listopada motorowerem ul. Warszawską, uderzył w zaparkowanego forda. 29-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego pijanego kierowcę policjanci zatrzymali w okolicach węzła Pabianice Północ po sygnale otrzymanym od innego kierowcy. 25-letni Ukrainiec miał prawie 2 promile alkoholu.

  Policjanci ujawnili też 3 kierujących bez uprawnień do kierowania, 1 posiadającego cofnięte uprawnienia oraz odnotowali 144 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Za te ostatnie kierowcy zostali ukarani mandatami.

  Udostępnij