Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Grudzień 3, 2020 | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Port Łódź kończy 10 lat!

Port Łódź kończy 10 lat!

| Dnia 04, Mar 2020

W tym roku mija dokładnie 10 lat odkąd przy ulicy Pabianickiej w Łodzi otwarty został jeden z największych kompleksów handlowo-usługowych: Port Łódź.

Z okazji urodzin Centrum zaplanowało dla łodzian i mieszkańców regionu mnóstwo atrakcji, które uświetnią jubileusz przez cały 2020 rok.

Przez dekadę Port Łódź odwiedziło blisko 100 milionów klientów! Dopisały także dzieci, sala zabaw Port Łódź Junior przez 10 lat gościła blisko 400 tysięcy maluchów! To ponad 100 tysięcy więcej niż wszystkich uczniów w całym województwie łódzkim. A wszystko to dzięki ekipie 2400 pracowników, którzy każdego dnia dbają o wygodę i komfort klientów. Port Łódź w ciągu 10 lat zorganizował ponad 500 eventów dla łodzian i mieszkańców regionu. W Centrum gościły m.in. takie gwiazdy jak Gok Wan, Margaret, Doda, Magda Gessler, Kuba Wesołowski czy Maja Sablewska.

– Ten rok dedykujemy wszystkim łodzianom i mieszkańcom regionu, dla których działamy już od 10 lat. Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji, które będą swoistymi urodzinowymi prezentami od nas dla was, naszych klientów i gości. Już teraz mogę zaprosić na wielki koncert urodzinowy z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, który odbędzie się w marcu, a także na noc zakupów z atrakcyjnymi rabatami – mówi Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy to w listopadzie wbita została pierwsza łopata pod budowę Portu Łódź. 15 miesięcy później Centrum witało już pierwszych klientów. Cała inwestycja kosztowała 200 mln euro, a Port Łódź uzyskał status trzeciego (obecnie czwartego) największego centrum handlowego w Polsce. Najbardziej urokliwym miejscem Centrum jest Patio o powierzchni 7 tysięcy mkw., w którym zlokalizowana jest piękna fontanna ze sceną oraz plac zabaw dla dzieci.

Port Łódź w liczbach:

103.000 m kw. całkowitej powierzchni

7.000 m kw. powierzchni patio (z fontanną, sceną i placem zabaw)

700 m kw. sali zabaw Port Łódź Junior

1.000 mkw. placów zabaw dla najmłodszych

1.100 m kw. strefy restauracyjnej

5.100 miejsc parkingowych

2.400 wszystkich pracowników

500 eventów w ciągu 10 lat

141 sklepów

17 węzłów sanitarnych

5 pokoi dla rodzica z dzieckiem

Wstaw komentarz