Zgrupowani badmintoniści

Badmintoniści UKS „Korony” przygotowują się do sezonu. Podopieczni Rafała Grendy i Macieja Kacprzaka wraz z ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego przebywali na czterodniowym zgrupowaniu.

Zawodnicy UKS Korony pojechali do Straszęcina w województwie podkarpackim na konsultacje szkoleniowe. Ciężko trenowali, przygotowując się do najważniejszych zawodów w sezonie, pod czujnym okiem trenera wojewódzkiego Doroty Danielak oraz trenera Rafała Grendy.

Mistrzostwa Polski zostały przeniesione na wrzesień-październik, ale zarówno trener, jak i zawodnicy wierzą, że ciężko przepracowane wakacje dadzą pozytywny efekt.

– Był to pierwszy etap przygotowań przed letnimi obozami – informuje Rafał Grenda, prezes UKS Korona.  Chcemy jak najlepiej przygotować się do mistrzostw Polski. Nasi badmintoniści dostali solidnie w kość. Nie było taryfy ulgowej. Trenowali dwa razy dziennie, ale spragnieni gry zawodnicy wchodzili jeszcze na korty, na tak zwane wieczorne granie.

Zawodnicy „Korony” ćwiczą od maja. Gdy można było wchodzić w szóstkach, co godzinę byli na Orliku. Potem trenowali w dużej sali Szkoły Podstawowej nr 3. Tam mogło przebywać 16 zawodników – wszystko według wytycznych Ministerstwa Zdrowia. W czasie pandemii prowadzone były treningi on-line. Okres „zamknięcia w domu – izolacji” przepracowali w domach, trenując formę, jednak najlepsze dla wszystkich sportowców jest trenowanie w naturalnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *