Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Listopad 27, 2020 | Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma

Przewiń do góry

Góra

Brak komentarzy

Konkubent z bronią

Konkubent z bronią

| Dnia 25, Cze 2020

Zatrzymano 59-letniego mieszkańca gminy Dobroń, który posiadał nielegalnie broń oraz amunicję. Zabezpieczone dwa pistolety, trzy strzelby oraz amunicję i granat. Mężczyzna odpowie także za znęcanie.

Sprawa miała swój początek w poniedziałek, 22 czerwca, w godzinach dopołudniowych, kiedy do dyżurnego pabianickiej komendy zadzwoniła roztrzęsiona mieszkanka gminy Dobroń.

– Z jej relacji wynikało, że podczas awantury domowej konkubent groził jej użyciem broni – mówi asp. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji. – Kobieta była tym bardziej zdenerwowana, gdyż mężczyzna był pijany, a tym samym groźby były coraz bardziej realne.

Już po kilkunastu minutach agresor został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, od wielu lat znęcał się nad partnerką i niejednokrotnie jej groził. W mieszkaniu oraz pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa pistolety oraz trzy strzelby, a także amunicję, granat i paralizatory elektryczne. Mężczyzna nie posiada na nie zezwolenia. Broń nie była w żaden sposób zabezpieczona.

– 59-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty znęcania się nad osoba najbliższą, a także posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia – dodaje rzecznik.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora rejonowego w Łasku sąd zdecydował o areszcie tymczasowym dla sprawcy. Mężczyzna był wcześniej karany.

Wstaw komentarz