• Koalicyjni radni nie szczędzili pochwał odnośnie działalności prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Natomiast klub PiS nie wziął udziału w głosowaniu nad absolutorium dla włodarza.

  Takiej miejskiej sesji absolutoryjnej jeszcze nie było. W tym roku odbyła się ona online z powodu pandemii koronawirusa.

  Zanim rajcowie udzielili prezydentowi absolutorium, zagłosowali za wotum zaufania dla włodarza oraz zatwierdzili sprawozdanie finansowe, które przedstawiła skarbnik miasta Katarzyna Muszyńska.

  Kolejną nowością w środę, 24 czerwca, były wypowiedzi wszystkich koalicyjnych radnych na temat działalności Grzegorza Mackiewicza. Podziękowali mu za autobusy hybrydowe, wyremontowany Lewityn, realizację największej inwestycji w historii Pabianic, czyli projektu tramwajowego. Pochwały były za ledowe oświetlenie uliczne, za remonty dróg i wiele innych.

  Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Rady Miejskiej, podziękował również za doskonałą współpracę na linii prezydentradni. Stwierdził, że to rzadkość w samorządach, ponieważ Grzegorz Mackiewicz skupia się na rozmowie z radnymi i wypracowaniu kompromisu, a nie na wydawaniu partyjnych rozkazów.

  Radni opozycyjni z PiSu nie zabrali w ogóle głosu na ten temat. Co więcej, nie zagłosowali i wylogowali się z systemu. Mimo to Grzegorz Mackiewicz otrzymał absolutorium. Podziękował swoim pracownikom i stwierdził, że tworzą świetny zespół.

  Udostępnij