Poszukiwana pabianiczanka już siedzi

Poszukiwana przez sądy oraz kilka prokuratur na terenie kraju 23-letnia pabianiczanka wpadła podczas jazdy samochodem po pijanemu oraz bez uprawnień. Podejrzana o przestępstwa przeciwko mieniu i przestępstwa narkotykowe trafiła już za więzienne kraty.

6 lutego w nocy policjanci z posterunku w Drużbicach otrzymali informację dotyczącą nietrzeźwego kierowcy czerwonej osobówki. Na drodze wojewódzkiej 485 między Drużbicami a Pabianicami uwagę mundurowych zwróciła toyota, w której podróżowały cztery osoby. Tor jazdy auta wskazywał, że osoba prowadząca może być pijana. W Drużbicach policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Badanie wykazało, że kierująca miała blisko 1,5 promila.

– W czasie legitymowania kierująca toyotą podawała fałszywe dane osobowe, kilkakrotnie zmieniając wersję co do swojej tożsamości. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, co było tego powodem – mówi Joanna Kącka, rzecznik prasowy KWP w Łodzi. – Okazało się, że wobec 23-latki istnieje dziesięć podstaw poszukiwawczych. Była poszukiwana zarówno do odbycia kary pozbawienia wolności, jak i w celu ustalenia miejsca pobytu. Podstawy te wydały sądy oraz prokuratury na terenie kraju.

23-letnia pabianiczanka była podejrzana o przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszała zarzuty. Tym razem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za kierowanie autem bez uprawnień oraz za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza policji co do swojej tożsamości.

Pabianiczanka, przebywająca ostatnio na terenie gminy Zelów, trafiła już za więzienne kraty, gdzie najbliższy czas spędzi, odbywając karę pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *