• News will be here
 • Poszukiwana przez sądy oraz kilka prokuratur na terenie kraju 23-letnia pabianiczanka wpadła podczas jazdy samochodem po pijanemu oraz bez uprawnień. Podejrzana o przestępstwa przeciwko mieniu i przestępstwa narkotykowe trafiła już za więzienne kraty.

  6 lutego w nocy policjanci z posterunku w Drużbicach otrzymali informację dotyczącą nietrzeźwego kierowcy czerwonej osobówki. Na drodze wojewódzkiej 485 między Drużbicami a Pabianicami uwagę mundurowych zwróciła toyota, w której podróżowały cztery osoby. Tor jazdy auta wskazywał, że osoba prowadząca może być pijana. W Drużbicach policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Badanie wykazało, że kierująca miała blisko 1,5 promila.

  – W czasie legitymowania kierująca toyotą podawała fałszywe dane osobowe, kilkakrotnie zmieniając wersję co do swojej tożsamości. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, co było tego powodem – mówi Joanna Kącka, rzecznik prasowy KWP w Łodzi. – Okazało się, że wobec 23-latki istnieje dziesięć podstaw poszukiwawczych. Była poszukiwana zarówno do odbycia kary pozbawienia wolności, jak i w celu ustalenia miejsca pobytu. Podstawy te wydały sądy oraz prokuratury na terenie kraju.

  23-letnia pabianiczanka była podejrzana o przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszała zarzuty. Tym razem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za kierowanie autem bez uprawnień oraz za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza policji co do swojej tożsamości.

  Pabianiczanka, przebywająca ostatnio na terenie gminy Zelów, trafiła już za więzienne kraty, gdzie najbliższy czas spędzi, odbywając karę pozbawienia wolności.

   

  Udostępnij