• 9 marca Sąd Rejonowy w Pabianicach zastosował tymczasowy areszt wobec 33-latka, który w poniedziałek, 6 marca, na ul. Poprzecznej uszkodził dwa zaparkowane pojazdy i uciekł z miejsca zdarzenia. Tego samego dnia policjanci ustalili personalia sprawcy. Zatrzymano go 7 marca.

  – Policjanci ustalili, że wcześniej zatrzymany wraz ze znajomą i użytkownikiem renault megane spożywali alkohol. Gdy ten ostatni zasnął, 33-latek zabrał mu kluczyki od pojazdu i wraz z kobietą odjechali sprzed jednej z kamienic na starym mieście – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji.

  33-latek, nie mając uprawnień do kierowania, wymusił na ul. Warszawskiej pierwszeństwo przejazdu. Widzieli to inspektorzy transportu drogowego. Nieoznakowanym wozem ruszyli za nim w pościg. Pabianiczanin, uciekając, uderzył w zaparkowane pojazdy: chevroleta aveo i volkswagena passata.

  Gdy w renault urwało się koło, sprawca zatrzymał się na ulicy Piotra Skargi, po czym uciekł, pozostawiając w samochodzie pasażerkę. Kobieta po tym zdarzeniu została doprowadzona do komendy i przesłuchana.

  33-latek usłyszał zarzut krótkotrwałego zaboru pojazdu dokonanego w warunkach recydywy. W czwartek prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku. Sprawca trafił do aresztu śledczego.

   

   

  Udostępnij