• Uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali o tytuł mistrza powiatu w siatkówce.

   

  O tytuł najlepszej drużyny walczyły dziewczęta z Zespołu Szkół CKR w Widzewie, z I Liceum Ogólnokształcącego, z II Liceum Ogólnokształcące oraz z Zespołów Szkół nr 2 i nr 3. Zespoły grały w dwóch grupach.

  W pierwszym meczu półfinałowym I LO pokonało ZS 2 (2:0), a w drugim półfinale ZS 3 pokonał II LO (2:1). Mecz o brązowy medal pomiędzy II LO a ZS nr 2 zakończył się zwycięstwem II Liceum Ogólnokształcącego 2:0. W finale uczennice II LO pokonały rywalki z Zespołu Szkół nr 3 także 2:0.

  Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Katarzyny Młynarczyk grała w składzie: Anita Borowska, Natalia Dorożyńska, Weronika Fąkowska, Paulina Jach, Wiktoria Jurek, Anna Krzysztofik, Zuzanna Kwapińska, Emilia Łubisz, Patrycja Sikora, Agata Szkudlarek, Paulina Wiśniewska. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Agatę Szkudlarek z I LO.

   

  Drużyny chłopców także grały w dwóch grupach. W walce o złoty medal rywalizowali siatkarze z Zespołu Szkół CKR w Widzewie, z I i II Liceum Ogólnokształcącego oraz z Zespołów Szkół nr 1, 2 i 3.

  W pierwszym półfinale ZS nr 2 pokonał II LO (2:0), a w drugim I LO pokonało ZS nr 1 (2:1). W meczu o III miejsce ZS nr 1 wygrał z II LO 2:0, a w meczu finałowym Zespół Szkół nr 2 pokonał I LO, także 2:0.

  Drużyna Zespołu Szkół nr 2 pod opieką Krzysztofa Lewandowskiego grała w składzie: Dawid Aniszewski, Dominik Grabarz, Sebastian Holwek, Maksymilian Kowalski, Mateusz Małek, Mikołaj Mirowski, Daniel Piotrowski, Igor Rzepkowski, Dawid Szenrok, Patryk Trojan, Jakub Walczak. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Szenroka z Zespołu Szkół nr 2.

   

  sport 2 - pod spodem

  Udostępnij