• News will be here
 • 1 czerwca przed ratuszem dorośli oddawali krew dla dzieci. Do akcji PCK przystąpiło 20 osób, ale krew oddało tylko 15. Jedna z nich po raz pierwszy. Zebrano 6,750 ml tego bezcennego leku.

  W tym czasie trwała „Gorączka Złota”, czyli wieloletnia akcja Polskiego Czerwonego Krzyża, która polega na zbiórce monet o nominałach 1 gr, 2 gr i 5 gr. Akcja jest prowadzona od 20 lat.

  – Każdego roku staramy się pozyskiwać jak największą ilość złotych monet. Po przeliczeniu i zważeniu przeznaczane są na sfinansowanie w roku szkolnym obiadów dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu pabianickiego – mówi Małgorzata Grabarz, prezes OR PCK.

  Pabianiczanie chętnie zostawiali wolontariuszkom PCK nie tylko złote monety, ale również plastikowe korki. W czwartek  przyniesiono ich 76,8 kg, a złotych monet 31 kg (100 kg = około 900 zł). Jeśli zostaje jakaś kwota z „Gorączki złota”, wówczas jest  przeznaczana na sfinansowanie i skompletowanie przyborów szkolnych w akcji „Wyprawka dla Żaka”.

  Paczki otrzymują wówczas dzieci z rodzin uboższych, które wskaże pedagog szkolny – dodaje pani prezes.PCK 4 - pod spodemPCK 5 - pod spodem

  Udostępnij