• Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali trzy osoby związane z produkcją i wprowadzaniem do obrotu podrobionych opakowań do papierosów różnych marek. Wstępnie straty sięgają nawet kilku milionów złotych.

  9 czerwca kryminalni dotarli do Pabianic. Wiele wskazywało na to, że w prywatnej drukarni produkowane są podrobione opakowania do papierosów. Z informacji wynikało, że tego dnia do drukarni podjechał citroen jumper, do którego ładowano tekturowe pudełka. Auto zostało zatrzymane do kontroli na ulicy Maratońskiej w Łodzi. Kierującym okazał się 45-latek związany ze środowiskiem pseudokibiców. W bagażniku policjanci ujawnili 1500 pudełek do papierosów konkretnej marki oraz 15.000 wkładów do paczek. Podejrzewany trafił do aresztu.

  Tego samego dnia w pabianickiej drukarni funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości podrobionych opakowań do papierosów oraz inne matryce do drukowania opakowań m.in. do perfum. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 37 i 58 lat (były prezydent Pabianic). Niemalże w tym samym czasie policjanci dotarli do łódzkiego magazynu, gdzie zabezpieczyli ponad 100 tysięcy opakowań z podrobionymi znakami towarowymi papierosów oraz różnych markowych perfum.

  Trzech zatrzymanych usłyszało już zarzuty z ustawy Prawo własności przemysłowej, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował dozory policyjne. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  foto: policja
  papierosy 3 - pod spodem

  Udostępnij