• Nasze PCK kupiło podnośnik dla niepełnosprawnego 25-letniego Maksymiliana Chmury z Pabianic. Chłopiec nie chodzi od urodzenia.

  Ta historia zaczęła się dwa lata temu. Do PCK zgłosił się niepełnosprawny kolarz Krzysztof Jarzębski. Planował swój kolejny rekord: 250 km w 24 godziny. Rekord miał przynieść dwa wymierne skutki. Jednym z nich miało być zebranie funduszy dla niepełnosprawnego dziecka.

  – My w PCK znamy wiele rodzin, które potrzebują pomocy w kwestii opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem – mówi Małgorzata Grabarz, prezes OR PCK. – Po pobiciu rekordu, niestety, nie udało się pozyskać wymarzonej kwoty na podnośnik dla Maksa. Zebrano wówczas tylko 650 złotych.

  Dopiero w tym roku na prośbę koordynatora wolontariatu i prezes PCK w zbiórkę włączyły się Szkolne Koła PCK. Zbiórki przeprowadzono również w niektórych szkołach naszego powiatu. W marcu po zakończeniu akcji „Zbiórka dla Maksa” i podliczeniu zawartości puszek PCK okazało się, że wymarzony sprzęt jest w zasięgu ręki. PCK zapłaciło 3300 złotych za podnośnik ATLAS-S i sprzęt trafił do rodziny.

  Dziękuję opiekunom Szkolnych Kół PCK i wszystkim ludziom dobrego serca, że udało się zakupić podnośnik dla chłopca. Sprzęt dotarł do domu Maksymiliana. Rodzice są bardzo zadowoleni, gdyż podnośnik ułatwi opiekę nad ich niepełnosprawnym synem. DZIĘKUJEMY, że nam POMAGACIE POMAGAĆ – powiedziała pani prezes.

  * * *

  PCK przypomina o CZERWCOWEJ KROPLI KRWI. To dobra okazja, aby pomóc chorym i poszkodowanym w wypadkach dzieciom. W czwartek, 22 czerwca, w godzinach 14.00 – 17.00 przed Urzędem Miejskim stanie ambulans. Każdy, kto ukończył 18 lat i jest zdrowy, może podzielić się najcenniejszym darem – krwią. Dla dawców upominki od wolontariuszy PCK. Przyjdź i pomóż!PCK podnośnik - startowe

  Udostępnij