• To ważne święto w Kościele katolickim. Pełna nazwa brzmi: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. We wszystkich kościołach organizowane są uroczyste msze oraz procesje.

    Data Bożego Ciała jest ruchoma, przypada dokładnie 60 dni po Wielkanocy. Święto zostało ustanowione na pamiątkę cudu w Bolsenie w 1263 roku, gdy hostia, którą kapłan uniósł nad ołtarzem, zaczęła krwawić. W Polsce procesja przechodzi pod cztery ołtarze, przy których czytane są odpowiednie fragmenty Ewangelii. Choć świadomość cudu przemiany chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, to trzeba było czekać stulecia zanim zaczęto je kultywować.

    W czwartek, 15 czerwca, możliwe są utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej związane z procesjami Bożego Ciała.

    W tym dniu na linii W będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy. W piątek, 16 czerwca, na liniach 7, 263 i D obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej. Nocą z 14 na 15 i z 15 na 16 czerwca będą kursować autobusy linii nocnej N4B.

    Dokładne informacje tu http://komunikacjapabianice.pl/index.phpsubaction=showfull&id=1497252347&archive=&start_from=&ucat=88&

    Udostępnij