• News will be here
 • Nowy dworzec autobusów miejskich i pętla, drogi rowerowe, autobusy hybrydowe i monitoring na przystankach – to wszystko powstanie w Pabianicach dzięki unijnemu dofinansowaniu. Projekt komunikacyjny ruszy we wrześniu.

  Chodzi o zakup 18 nowych autobusów hybrydowych, czyli bardziej ekologicznych, ale i droższych. Urzędnicy chcą kupić 12-metrowe autobusy, w całości z niską podłogą i klimatyzacją oraz nowoczesnym systemem zmniejszającym emisję spalin. W każdym pojeździe będzie biletomat i monitoring.

  Cały projekt to koszt rzędu 56 milionów zł, z czego 48 milionów pokryje Unia Europejska. Urzędnicy właśnie złożyli wniosek o dofinansowanie. To, czy dostaniemy pieniądze, okaże się we wrześniu.

  Nowe autobusy to nie jedyna rzecz, jaką zyskamy dzięki unijnym środkom. W ramach projektu wyremontowane zostaną przystanki, przy których pojawią się 23 elektroniczne tablice z wiadomością dla pasażerów. Tablice pokażą nam, ile minut jeszcze poczekamy, nim autobus dojedzie do przystanku, czy jest jakaś awaria lub utrudnienia. W autobusach i na przystankach pojawią się biletomaty, w których zapłacimy kartą…

   

  więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 28/2017

  Udostępnij